Kiemelt koncertek


The Mojo
2024.04.26.


Zongorista Találkozó
2024.04.26.


Fekete Jenő 60

2024.04.27.


Jumping Matt
and His Combo
és a Körösparti Vasutas
Koncert Fúvószenekar
2024.04.27.


Shemekia Copeland

Little G Weevil
and his band

2024.07.17.

Ajánlott albumok

Hobo Blues Band
Hobo Blues Band
Idegen tollak
Mojo Workings
Mojo Workings
Long Step
Alastair Greene
Alastair Greene
Alive In The New World
Mick Pini
Mick Pini
Backtrack
The Özdemirs
The Özdemirs
Introducing The Özdemirs
Layla Zoe
Layla Zoe
Nowhere Left To Go
The Holmes Brothers
The Holmes Brothers
State Of Grace
Buddy Guy
Buddy Guy
Blues Singer




Hírek

A Blues Blast Music Awards díjazottjai
2020-09-17


Szeptember 15-én nyilvánosságra hozták a Blues Blast Music Awards győzteseinek nevét. A jelöltek névsorát a Blues Blast Magazine munkatársai, zenei szakírók, rádiós műsorvezetők, fesztiválok támogatói, szórakozóhelyek tulajdonosai és egyéb zeneipari szakemberek állították össze. A szavazásra mindazok jogosultak voltak, akik feliratkoztak a több mint 90 országból több mint 38000 feliratkozóval rendelkező online bluesmagazin hírlevelére.



A díjazottak:

Contemporary Blues Album
Christone ’Kingfish’ Ingram - Kingfish

Traditional Blues Album
The Nick Moss Band Featuring Dennis Gruenling - Lucky Guy

Soul Blues Album
Bobby Rush - Sitting On Top Of The Blues

Rock Blues Album
Coco Montoya - Coming In Hot

Acoustic Blues Album
Bob Margolin - This Guitar & Tonight

Live Blues Album
Albert Castiglia - Wild And Free

Historical Or Vintage Recording

Johnny Shines - The Blues Came Falling Down - Live 1973

New Artist Debut Album
Sister Lucile - Alive

Blues Band
B.B. King Blues Band

Male Blues Artist
Christone ’Kingfish’ Ingram

Female Blues Artist
Beth Hart

Sean Costello Rising Star Award

The Mary Jo Curry Band

hoati


Hobo: Rejtő dekameron
2020-09-10


Hamarosan megjelenik Hobo új albuma Rejtő dekameron címmel, hangoskönyv formájában. A lemezről néhány dal élőben is hallható lesz szeptember 13-án a Barba Negra Track színpadán.



Az alapötlet Giovanni Boccaccio Dekameronjából származik. Az itáliai költő művében pestisjárvány miatt egy kastélyban rekedt tíz ember, és unalmukban mindegyikük előadott egy-egy történetet, vagyis tíz novellából áll a mű. Ebből kiindulva Hobo nagy Rejtő Jenő rajongóként felidézi a leghíresebb regényalakokat a mai, koronavírusos Magyarországon megjelenítve. Így Budapestre érkezik Gorcsev Iván, Csülök, Piszkos Fred, Troppauer Hümér, Senki Alfonz, Fülig Jimmy, Vanek B. Eduárd, valamint Leila, az arab démon, Zwillinger Lola és Laura de Pirelli operaénekesnő. Ám karanténba zárják őket a margitszigeti Grand Hotelben, ahol bemutatkoznak, majd – többek között – árnyékkormányt alakítanak. Mindegyik dalhoz külön illusztrációk készültek, a néhai Korcsmáros Pál által kitalált és megrajzolt Rejtő-képregények eredeti figurái jelennek meg a képeken. A vadonatúj albumból néhány dal élőben is hallható lesz szeptember 13-án, a Barba Negra Track színpadán. A szervezők felhívják a figyelmet, hogy a járványügyi helyzetre való tekintettel a rendezvényen limitált létszámban vehetnek részt a rajongók, így érdemes elővételben megváltani a belépőt.


Új lemez és lemezbemutató a Mojo-tól
2020-08-25


A Mojo szeptember 1-jén a budapesti Kobuci Kertben mutatja be hatodik lemezét, amely a koncert napján jelenik meg. Ennek kapcsán foglalta össze gondolatait Szabó Tamás.

Az idei nyári koncertszezon, mint tudjuk, minden kollegának, zenekarnak nagyon nehéz a mostani időszakban. Soha sem gondoltuk volna, hogy előállhat egy ilyen fura és feszült állapot. Noha a zenekarnak erre az évre nagy tervei voltak egy jól kitalált stratégia mentén, mégis az élet keresztülhúzta a számításainkat. Idén márciusban jelent meg a legutóbbi albumunk, amit egy dán gitáros-énekessel, Tim Lotharral készítettünk. A CD-n tradicionális bluesok találhatóak, öreges hangszereléssel, akusztikus hangszerekkel. Maga a lemezanyag feljátszása is a régmúlt időket idézte: egyszerre, egy térben játszottuk fel, ahogy az a folkban és a tradicionális blueszenében szokott lenni. A Dániában megjelent album az Old Cinema Session címet kapta, mert egy már nem működő külvárosi moziban rögzítettük a számokat. Sajnos a bemutatót nem tudtuk megtartani a járvány kirobbanása miatt, hiszen azt egy nappal a koncert előtt le kellett mondanunk. Ezt a kellemetlen emléket, ha minden igaz, októberben feledtetni tudjuk a közönségünkkel, mivel úgy tűnik, megtartha­tjuk a lemezbemutatót.

­­
A pandémia alatt személyesen nem tudtunk találkozni, mégis folyamatosan dolgoztunk, így sikerült, az ez évre tervezett másik nagy tervünk, elkészítettük a saját lemezünk anyagát. Ez a Mojo album merőben más, mint az imént említett Old Cinema Session. Már régóta dédelgetett álmunk, hogy egy inkább a mai korra jellemző, elektronikusabb hangzású CD-t készítsünk. Ezen az albumon – egy kivételével – csak a saját szerzeményeink hallhatóak.
Sokszor gondolkodtam, hogy ha be kellene sorolni a lemezt műfajilag, hova sorolnám. Az az igazság, hogy nem igazán jutottam dűlőre. Az album zenei anyagát főleg a gitáros-énekesünk, Honfi Imre Olivér szerzeményei alkotják, de a hangszerelést közösen készítettük. Az eredeti nyers, Olivér készítette demóhoz képest sokat változtak a dalok. Mindenki hozta a saját zenei világát, ötleteit, ezért is van az, hogy egy-egy szám kicsit latinosabb, rockosabb, vagy bluesosabb. A dalok végső rögzítésében, a hangzás kialakításában sokat segített Pásztor Samu (Anna and the Barbies) és Vastag Gábor. Ezúton is köszönjük munkájukat.
Amikor a lemezünk címén kezdtünk töprengeni, akkor nem igazán akadt olyan cím, ami mindenkinek tetszett volna. Egy merész húzással kitaláltuk, hogy ne legyen címe. Nem egyedi dolog ez, hiszen számtalan ismert zenekarnak, előadónak van cím nélküli albuma, például a Led Zeppelinnek, a Rolling Stonesnak vagy Prince-nek. Valahogy most olyan időket élünk, hogy mindent fel kell címkézni, és meg kell magyarázni, ha kell, ha nem. Ma sokszor annak van létjogosultsága, ami mögé bele lehet látni elképzeléseket, amihez elméleteket lehet gyártani. Ez nem mindig jó! Mi azt szerettük volna sugallni a címnélküliséggel, hogy ezek csupán hangulatok, bluesok vagy bluesos dalok, érzések, ötletek, vagyis olyan zenék, amelyek belőlünk fakadtak, és nem egy irányított, „mindenképpen akarok lenni valamilyen” zenei koncepció. Egyébként ezt a gondolatot és egyszerűséget akartuk a lemezborító tervezésénél is hangsúlyozni. Egyszerűen csak: Mojo! Reméljük, a hatodik lemezünknek a bemutatóját, amelyet a fővárosi Kobuci Kertben szeptember elsejére időzítettünk, sem az időjárás, sem a vírus nem fogja elsöpörni.

Mojo lemezbemutató
szeptember 1.
Budapest, Kobuci Kert

Tim Lothar & The Mojo: Old Cinema Session lemezbemutató
október 29.
Szeged, Hungi Vigadó

október 30.
Budapest, Bethlen Színház

október 31.
Szeged, TISZaPART Mozi


AG Weinberger a hazaszeretetről énekel
2020-08-03


AG Weinberger, azaz Weinberger Attila gitáros, énekes, zeneszerző, dalszövegíró, producer, a blues zene romániai meghonosítója. Pályafutása során számtalan országban koncertezett, 2000-es években hét esztendőt élt az Egyesült Államokban, megjárta a műfaj legendás klubjait, és egy nagysikerű lemezt is rögzített Nashville-ben. Az eddigi utolsó albuma, a Reborn kilenc hónapig megszakítás nélkül szerepelt az amerikai Roots Music Reports Top50-es listáján, és elnyerte „Az év lemeze” címet Romániában. A nagyváradi születésű zenész két éve Magyarországra költözött, ez volt a nyolcadik alkalom, hogy nulláról kezdett mindent. Eddig kizárólag a szakmai kíváncsiság játszott szerepet abban, hogy a változás útjára lépjen, most viszont egy szerelem vált olyan fontossá számára, hogy mindent maga mögött hagyjon. Weinberger az elmúlt napokban jelentette meg első magyar nyelvű videóját Hazafele címmel. „Mikor néha az ember megáll egy kicsit, megpihen és leltározni kezdi összegyűjtött tapasztalatait, örömeit, félelmeit, sajnálatait és reményeit, nagy esély van arra, hogy rájöjjön, mik a fontos dolgok az életében. Persze ez nem sikerül mindig, mert tudjuk ugye, hogy rengeteg körülöttünk a fényesen leselkedő csapda. Ha esetleg mégis lehetősége adódik dalokat írni ezekről a dolgokról, akkor egy őszinte ember lelkében felébredhet egyfajta felelősségtudat is” – nyilatkozta a dalról.  „Nézd, Nagyváradon születtem, nem volt könnyű, de feldolgoztam és megértettem a helyzetemet. Ebből a hátrányból sikerült egy komoly karriert felépítenem. Sokfelé jártam a világban, próbáltam szerencsémet, nekimentem a nagy kihívásoknak, de valahogy sehol sem volt rendben, valami hiányzott. Aztán két évvel ezelőtt Magyarországra költöztem. Itt értettem meg azt az érzést, amihez mindannyiunknak joga van. Itt értettem meg mit jelent a hazaszeretet, mit jelent a valahová tartozás. Ebből dalt kellett írjak, így lett a Hazafelé” – zárta szavait az ötvenes éveiben járó muzsikus.
­

hoati



Szavazz a Blues Blast Music Awards jelöltjeire
2020-07-11


Május elején a Blues Blast Magazine munkatársai, zenei szakírók, rádiós műsorvezetők, fesztiválok támogatói, szórakozóhelyek tulajdonosai és egyéb zeneipari szakemberek összeállították az idei Blues Blast Music Awards jelöltjeinek listáját. A szavazás július 20-án indul és augusztus 16-ig tart. Szavazni mindazok jogosultak, akik feliratkoztak a több mint 90 országból több mint 38000 feliratkozóval rendelkező internetes blues magazin hírlevelére.



A jelöltek listája

Contemporary Blues Album
Victor Wainwright And The Train - Memphis Loud
Various Artists - Don't Pass Me By, A Tribute To Sean Costello
Toronzo Cannon & The Chicago Way - The Preacher, The Politician Or The Pimp
The Jimmys - Gotta Have It
Rick Estrin & The Nightcats - Contemporary
Christone ’Kingfish’ Ingram - Kingfish

Traditional Blues Album
The Nick Moss Band Featuring Dennis Gruenling - Lucky Guy
Junior Watson - Nothin' To It But To Do It
John Primer & Bob Corritore - The Gypsy Woman Told Me
Jimmy Johnson - Every Day Of Your Life
Cash Box Kings - Hail To The Kings!
Billy Branch & The Sons Of Blues - Roots And Branches - The Songs Of Little Walter

Soul Blues Album
Tad Robinson - Real Street
Reverend John Lee Hooker Jr. - Testify
Frank Bey - All My Dues Are Paid
Bobby Rush - Sitting On Top Of The Blues
Billy Price - Dog Eat Dog
Annika Chambers - Kiss My Sass

Rock Blues Album
Tinsley Ellis - Ice Cream In Hell
The Proven Ones - You Ain't Done
Mike Zito and Friends - Rock N Roll - A Tribute To Chuck Berry
Jeremiah Johnson - Heavens To Betsy
Coco Montoya - Coming In Hot
Albert Castiglia - Masterpiece

Acoustic Blues Album
Mark Telesca - Higher Vibrations
Libby Rae Watson & Bert Deivert - She Shimmy
Hudspeth & Taylor - Folie a deux
Catfish Keith - Catfish Crawl
Bob Margolin - This Guitar & Tonight
Bai Kamara Jr. & The Voodoo Sniffers - Solone

Live Blues Album
Teresa James & The Rhythm Tramps - Live
Ruthie Foster - Live At The Paramount
Linsey Alexander - Live At Rosa's
Johnny Burgin - Live
Ben Racine Band - Live ? Montréal
Albert Castiglia - Wild And Free

Historical Or Vintage Recording

Various Artists - Cadillac Baby's Bea & Baby Records - The Definitive Collection
Johnny Shines - The Blues Came Falling Down - Live 1973
Jack Mack & The Heart Attack - Live From Centennial Park - Atlanta 1996
Dom Flemons - Prospect Hill: The American Songster Omnibus
11 Guys Quartet - Small Blues And Grooves

New Artist Debut Album
Slim And The Perkolators
Sister Lucile - Alive
Jose Ramirez - Here I Come
Hudspeth & Taylor - Folie a deux
Avey Grouws Band - The Devil May Care
Andrew Alli - Hard Workin' Man

Blues Band
Roomful Of Blues
Rick Estrin & The Nightcats
Nick Moss Band Featuring Dennis Gruenling
Cash Box Kings
Billy Branch & The Sons Of The Blues
B.B. King Blues Band

Male Blues Artist

Toronzo Cannon
Nick Moss
Christone ’Kingfish’ Ingram
Bobby Rush
Billy Branch
Albert Castiglia

Female Blues Artist
Whitney Shay
Shaun Murphy
Ruthie Foster
Liz Mandeville
Beth Hart
Annika Chambers

Sean Costello Rising Star Award
The Mary Jo Curry Band
Ryan Perry
King Solomon Hicks
Jose Ramirez
Ben Levin
Andrew Alli

hoati


Rootsters: Régi dal új köntösben
2020-06-27


Egy régebbi dalának az új verziójára forgatott klipet a jelenleg duóban működő fővárosi trash & roll zenekar, a Rootsters. A Crazy Beat című szám július 1-jén jelenik meg a Rootsters új kislemezének virtuális A oldalán, a virtuális B oldalra pedig egy feldolgozás, a Susie Q  kerül. „A nóta az együtt zenélés öröméről szól, és arról, hogy mások is vegyék át a ritmust, lazuljanak, velünk együtt élvezzék a zenét és az életet. A Crazy Beat 2015 körül íródott egy óbudai garázsban. Ekkor még nyakig benne voltunk a rockabillyben, és ennek megfelelően rögzítettük a dal első verzióit. Ezek máig megtalálhatóak a neten itt-ott” – nyilatkozta a nótáról Goyo, a csapat gitáros-énekese. Mivel koncerteken a dal jól működött, adta magát, hogy újból rögzítsék. Felkeresték régi barátjukat, Pataki Lászlót az esztergomi stúdiójában, aki dobon közreműködött, a hangmérnöki feladatokat pedig Zdosek Ádám végezte.
­

hoati


Bulizzunk! – Új lemezzel jelentkezett a Grunting Pigs
2020-06-18


2020. június 4-én jelent meg a Grunting Pigs akusztikus blues duó legújabb Having a party című lemeze. Az albumon kizárólag angol nyelvű klasszikusok feldolgozásai, kevésbé ismert blues szerzemények, valamint saját dalok hallhatók. Ezek egyedi hangulatban idézik meg a blues, a soul nagyjainak – Jimmy Reed, Sam Cooke, Smiley Lewis, Arthur Crudup, Washboard Sam – kiváló darabjait. Egy-egy számban külföldi vendégek, Bill Barrett, ’Lazy’ Brad Lewis és ’Sir’ Oliver Mally is közreműködtek. A Jumping Matt, vagyis Pribojszki Mátyás szájharmonikás, énekes, dalszerző és Szász Ferenc gitáros alkotta, hosszú évek óta működő formáció missziója az élő zene, elsősorban a blues életben tartása, népszerűsítése, mindezt vidám, pozitív hangulatban teszik. A digipack formátumú kiadvány party hangulatú számokat tartalmaz, visszarepíti a hallgatókat az ’50-es, ’60-as évek zenei világába, és remélhetőleg azok számára is szórakoztató lesz, akik eddig a blues műfaját kevésbé ismerték.

hoati


Zenetörténeti kiadvány Gróf Istvántól
2020-06-13


Fülig a zenében – A blues, a jazz, a rock és a folk világa a Mississippi-deltától a Rába völgyéig címmel jelent meg Gróf István könyve. A 640 oldalas, elegáns kötet a szerző 158 publicisztikáját gyűjti csokorba 1990-től napjainkig. A címben felsorolt zenei műfajokhoz kapcsolódó írások 2010-ig javarészt az írott sajtóban, később főleg különböző portálokon voltak olvashatók. „A könyv azért különösen érdekes és értékes számomra – remélem, a leendő olvasók számára is –, mert jelentős részben szűkebb pátriája, a nyugati országrész eseményeit mutatja be, azokat elemzi szakértő füllel (szemmel). Ebben a fővároscentrikus országban ritkaságszámba megy, hogy valamely régió zenei eseményei ily módon kerüljenek megörökítésre úgy a jelen, mint az utókor számára” – írja a kötet előszavában Nemes Nagy Péter, a hazai bluestörténet egyik legjelentősebb dokumentátora és élő lexikona, rámutatva arra, hogy az írások nagy része a szerző szűkebb hazájának, Vas megyének a zenei eseményeit örökítik meg. A tudósítások mellett lemez- és koncertfilm kritikákat, neves zenészekkel készült interjúkat is olvashatunk, valamint megismerhetjük Gróf István 2007 óta sugárzott rádióműsorainak tartalmát is. A szerzőhöz a blues műfaja áll a legközelebb, a több mint százéves műfajjal kapcsolatos írások nagy része a mi oldalunkon kerültek publikálásra először. A széles merítésű, műfajilag sokszínű, dokumentumértékű kiadványt a Szülőföld Könyvkiadó dobta piacra. A könyvbemutatóra június 6-án Sárváron, az Arborétumban került sor, melyen fellépett Horváth Tibor, a szombathelyi székhelyű Blues Jam vezetője, gitárosa és szájharmonikása. A kötet megvásárlásával kapcsolatban itt tájékozódhat.

hoati


Húsz éve jelent meg a Riding With The King
2020-06-06


2000. június 13-án jelent meg B.B. King és Eric Clapton közös lemeze, a Riding With The King. A duett ötlete a blues királya 1997-es Deuces Wild című albumának felvétele közben fogant meg. A lemezen talál­ható dalok főként King-szerzemények, csupa több évtizedes blues-sláger, de akadnak köztük nemkülönben emlékezetes adaptációk is. A kiadvány 2001-ben Grammy-díjat kapott Best Traditional Blues Album kategóriában. Idén június 26-án a Reprise Records újra megjelenteti a lemezt az évfordulóra, kiegészítve két eddig kiadatlan felvétellel: a jól ismert blues-standard, a Rollin’ And Tumblin’ és Willie Dixon Let Me Love You című dala is hallható lesz rajta. Mindkét szerzeményt egykoron az album stúdiómunkálatai során rögzítették, keverésüket - csakúgy mint a teljes lemez keverését - Simon Climie végezte. Az albumon közreműködő zenészek között találjuk többek között Doyle Bramhall II, Andy Fairweather Low, Nathan East, Steve Gadd és Joe Sample nevét.
­
­
hoati


Átadták a Blues Music Awards díjakat
2020-05-04


Május 3-án huszonöt kategóriában adták át a Blues Music Awards díjakat. Az ünnepélyes díjátadóra eredetileg a memphisi Orpheum Színházban kerül volna sor, azonban a koronavírus-járvány áthúzta a terveket, így az online került megtartásra. Az est házigazdája Shemekia Copeland volt. Az esemény legnagyobb nyertese Christone ’Kingfish’ Ingram lett, aki öt szobrot vihetett haza, de több díjat kapott Nick Moss és Sugaray Rayford is.



A díjazottak:

Acoustic Blues Album
Bob Margolin: This Guitar And Tonight

Acoustic Blues Artist
Doug MacLeod

Album Of The Year
Christone ’Kingfish’ Ingram: Kingfish

B.B. King Entertainer Of The Year
Sugaray Rayford

Band Of The Year
The Nick Moss Band Featuring Dennis Gruenling

Best Emerging Artist Album
Christone ’Kingfish’ Ingram: Kingfish

Blues Rock Album
Albert Castiglia: Masterpiece

Blues Rock Artist
Eric Gales

Contemporary Blues Album
Christone ’Kingfish’ Ingram: Kingfish

Contemporary Blues Female Artist
Shemekia Copeland

Contemporary Blues Male Artist
Christone ’Kingfish’ Ingram

Instrumentalist Bass
Michael ’Mudcat’ Ward

Instrumentalist Drums
Cedric Burnside

Instrumentalist Guitar
Christone ’Kingfish’ Ingram

Instrumentalist Harmonica
Rick Estrin

Instrumentalist Horn
Vanessa Collier

Instrumentalist Piano (Pinetop Perkins Piano Player)
Victor Wainwright

Instrumentalist Vocals
Mavis Staples

Song Of The Year
Nick Moss: Lucky Guy (The Nick Moss Band Featuring Dennis Gruenling: Lucky Guy!)

Soul Blues Album
Bobby Rush: Sitting On Top Of The Blues

Soul Blues Female Artist
Bettye LaVette

Soul Blues Male Artist
Sugaray Rayford

Traditional Blues Album
The Nick Moss Band Featuring Dennis Gruenling: Lucky Guy!

Traditional Blues Female Artist (Koko Taylor Award)
Sue Foley

Traditional Blues Male Artist
Jimmie Vaughan

hoati


Online lemezt adott ki a Bluestone
2020-04-30


Április végén online lemezt jelentetett meg a Bluestone zenekar Blues Evergreens from Bluestone címmel. A hét blues örökzöldet tartalmazó album 2015 és 2020 között rögzített koncertfelvételekből nyújt válogatást. A korongon többek között olyan klasszikus bluesfeldolgozások szerepelnek, mint John D. Loudermilk Tobacco Roadja, az 1930-ban íródott Georgia on My Mind, B.B. King Thrill is Gone-ja vagy Jimi Hendrix szívbemarkoló balladája, a Little Wing. Az együttes alap felállásán kívül – Radovics László Kyru (ének), Kőmíves Stone András (gitár), Nemes Zoltán (billentyűs hangszer), Tomor Barnabás (basszusgitár) és Molnár Dániel (dobok) – az egyes felvételeken vendégzenészek is közreműködtek, így Tátrai Tibor (gitár), Pribojszki Mátyás (szájharmonika), Szász Ferenc (gitár) és Weisz Gábor (szaxofon). Továbbá néhány 2018 előtti felvételen korábbi tagok, Nagy Szabolcs (billentyűs hangszer) és Tempfli Erik (billentyűs hangszer) játéka is hallható. A zenekar 2020. április 30-tól hét héten keresztül csütörtöki napokon délelőtt 10 órakor tartja egy-egy dalának premierjét a SoundCloud zenei-közösségi oldalon. A felvételek itt hallgathatók majd meg. Egyúttal a formáció kéri és előre is köszöni mindazok támogatását, akiknek erre lehetőségük van. A támogatást ezen a linken keresztül tehetik meg.

hoati


Hétéves csapat - első single
2020-04-18


A Lost & Found zenekar már hétéves, a tagok igazán jól összecsiszolódtak. Bár a zenélés esetükben nem a megélhetés forrása, a tartalom mégis mindig igényes. Stílusukat tekintve klasszikus blues alapokon jazz-, rock- és pop-behatásokkal szólalnak meg.

A Lost & Found számos nagy sikerű koncerten van túl, amiket budapesti jazz- és blues-klubokban, fesztiválokon hallhatott a hűséges törzsközönségük. A tagok úgy érezték, hogy a banda immár megtalálta az egyedi hangját, és elég saját dalt írtak, ezért úgy döntöttek, elkészítik az első lemezüket saját számaikból. Az album azoknak igazán érdekes, akik a dallamos, húzós, igényesen megszólaló zenéket kedvelik. Nincsenek különleges effektek, de van klasszikus felállás: gitár, dob, basszus, billentyű és vokál. A dalok fontos eleme a magyar nyelvű, odafigyeléssel írt, tartalmas szöveg. A banda több tagja is szerez zenét, minden szám aprólékos közös munka folyamán nyeri el a végső formáját. A készülő nagylemezről néhány dalt önállóan is megjelentetnek. Az első single a Fekete című nóta, melyhez egy „noir” jellegű klipet is készítettek. A felvétel hangmérnöki, keverési és master munkálatait Nyíri Sándor végezte. A zenekar tagjai azt ígérik, hogy a következő hónapokban újabb dalok fognak megjelenni, és ha a helyzet engedi, akkor az év végéig az egész album elkészülhet.
­

Tagok:
Mahler Zita - vokál, ütőhangszerek
Endersz Frigyes - gitár, vokál
Eszes László - basszus
Kovács Norbert - dobok
Kerülő Gábor - billentyűk, vokál
Lesku Gergely - vokál

hoati


Új lemezzel jelentkezett Teddy Harpo
2020-04-06


Medve Balázs, vagyis Teddy Harpo Magyarország egyik kiemelkedő egyszemélyes zenekara. A sokoldalú zenész szájharmonika, gitár és lábdobok összhangzása révén hozza létre a muzsikáját. Stílusa a bluesban gyökerezik, de nagy hatással volt rá a rock'n'roll és az afro-funk zene is. Legújabb lemeze, a Naked Planet egy trilógia harmadik része: a Onemanband és LITTLE big után egy igazán eklektikus album született. Az akusztikus hangszerelésű anyag érdekessége, hogy minden hangszert Teddy rögzített és kevert, a ritmustól a kíséreten át a dallamokig. Egy igazán őszinte alkotás jött létre, amely összefoglalja a zenésznek az elmúlt években átélt érzelmeit és sajátos világszemléletét. „Az akusztikus hangszerek az igazán bensőséges produktum romantikáját jelképezik. Az album szöveges művek sora, amely a szerelemből kibontakozó magasztos élményeken át ível egyfajta magányosság felé, ami új lehetőséget kínálhat” – nyilatkozta oldalunknak a Vadvirágok Blues Bandben és a Dynamite Dudesban is megfordult muzsikus. Az egyedi hangszerelés a ritmusban is megnyilvánul: dobseprűzés, hétköznapi lábas hangja, egy kerti szék mint fémes ritmuseffekt és az egyszerű „hand groove on guitar” is megjelenik. A leeresztett E-húrok (G-re, A-ra) többször basszusként szolgálnak, slap vagy szimpla pengetés technikával. A kihagyhatatlan blues szájharmonikázás minden dalban fontos szerephez jut, az ének és szövegek pedig egyfajta keretet adnak a hangszerek kavalkádjának. Teddy Harpo egyik kedvenc hangszere a '67-es Cremona Luby jazzgitár három számban is szerepel, de a különböző akusztikus gitárok mellett egy banjogitár és egy nyolchúros balalajka is felbukkan a felvételeken.
­


hoati


Megjelent a Suba Attila & The SoulFool Band lemeze
2020-04-02


A Suba Attila & The SoulFool Bandet 2014 elején alapította Suba Attila és Hébenstreit Máté. A zenekar számára a New Orleans-i swing a kiindulópont, onnan haladnak a blues és a soul érintésével egyenesen a gospel és a New Orleans-i fesztiválhangulat felé. Olyan neves zenészek muzsikája befolyásolja stílusukat, mint James Brown, Ray Charles és Otis Redding. Tavalyelőtt a SoulFool Band képviselte hazánkat Norvégiában a European Blues Challenge-en. Igaz, hogy nem értek el helyezést, mégis fontos mérföldkő volt számukra, hogy felléphettek Hell városában, mert sok pozitív visszajelzést kaptak. Az együttes a napokban jelentette meg bemutatkozó albumát I Believe In Music, I Believe In Love! címmel. A felvételek Magyarországon, Hollandiában és Bulgáriában készültek, a keverésre Kaliforniában került sor. „Az alapvető koncepciónk az volt, hogy egy vidám hangulatú blues és gospel lemezt hozzunk össze, amelyen a bulis daloknak mondanivalójuk is van” – nyilatkozta oldalunknak Suba Attila. Az albumon tíz saját nóta és egy Louis Jordan feldolgozás található, ami a kiadvány címadó dala lett, ennek a dalnak az üzenetét visszhangozza a többi. „Hébenstreit Máté szerzőtársam Budapestről küldte a zenét, én pedig az amszterdami kanális partján írtam hozzá a szöveget, majd végül Harry Gale Kaliforniában állította össze a végleges hangzást” – mondta még az énekes. A lemez egyelőre csak digitális a platformokon érhető el, a későbbiekben LP formátumú megjelenést is terveznek.

hoati


Máklikőr ihlette a Jumping Matt & His Combo új dalát
2020-01-10


Már sok előadó írt nagyszerű dalt különböző italokról, whiskeyről, borról, sörről, pálinkáról, most a Jumping Matt & His Combo is beállt ebbe a sorba. A Pribojszki Mátyás vezette csapat új szerzeményét, a Poppy Seed Liquort egy különleges magyar ital, a máklikőr ihlette.


„Mintegy négy évtizedes barátság fűz ennek a rendkívül különleges italnak a megalkotójához, név szerint Lukácsi Sándorhoz, akivel együtt jártunk óvodába, általános iskolába, együtt vezettünk autót, motort, jogosítvány nélkül, csajoztunk, szórakoztunk. A közös élményeket felsorolni sem lenne egyszerű” – kezdte a dal történetét Pribojszki Mátyás. „A máklikőr 2011-ben debütált, azóta több nemzetközi innovációs díjat gyűjtött be a világ szinte minden táján. Én azon szerencsések közé tartozom, akik az elsők között kóstolhatták meg, és már akkor éreztem, hogy ebből bizony előbb-utóbb dal lesz” – tette hozzá. Több év kitartó kóstolgatás, a likőr fogyasztása végül meghozta az ihletet, hogy megírja a számot angolul, Poppy Seed Liquor, vagyis Máklikőr címmel. Amint elkészült a dal, Pribojszki tudta, hogy mindenképp szeretne videoklipet is forgatni hozzá: egyeztetett barátaival, Szelei Mónikával, aki a látványért volt felelős, valamint Magyar Balázzsal, aki a videót rendezte és vágta. Az operatőr Balla Bálint volt, az utómunkálatokat a győri Chromeball Stúdióban Kollár Adrián végezte. A forgatás helyszínéül a budapesti Muzikum Klub szolgált, ahol a zenekar minden évben legalább kétszer fellép, és jó a kapcsolatuk a klub vezetőivel és a főszervezővel, Kőmíves Andrással is. A videoklip nem reklámfilmnek készült, a szám és a klip is inkább a pozitív életérzést igyekszik közvetíteni. „Élvezzük az élet ízét, pattanjunk fel a székről, hagyjuk a telefonunk nyomkodását, táncoljunk boogie-woogie-t egész éjjel” – foglalta össze a tavaly december végén bemutatott videoklip tartalmát Mátyás. A kiváló szájharmonikás idén először január 17-én a Grunting Pigs nevű duójával lép színpadra a Budavári Művelődési Házban, az akusztikus formáció második lemezének bemutatóját pedig április 16-án tartja a Muzikum Klubban. Az elkövetkező hónapok számos más hazai és külföldi koncertet is hoznak a Grunting Pigs és a Jumping Matt & His Combo számára, míg nyáron Pribojszki Mátyás a Baltic-Nordic Harmonica Festival nemzetközi zsűrijének a tagja lesz. Közben Dániel Balázs boogie-woogie zongoristával karöltve úgy döntöttek, hogy összeállítanak egy boogie-woogie műsort duóban, ami különleges színfolt lehet a zenei palettán.

hoati


Bejelentették a 41. Blues Music Awards jelöltjeit
2020-01-07


Nyilvánosságra hozták a 41. Blues Music Awards jelöltjeinek névsorát. Idén huszonöt kategóriában jutalmazzák a legjobbak teljesítményét, akikre a szavazatokat a több évtizedes múltra visszatekintő The Blues Foundation tagjai jogosultak leadni. A díjátadóra ünnepélyes gála keretein belül 2020. május 7-én a memphisi Orpheum Színházban kerül sor.



A jelöltek:

Acoustic Blues Album
Catfish Keith: Catfish Crawl
Terry Robb: Confessin’ My Dues
Fruteland Jackson: Good As Your Last Dollar
Bruce Katz: Solo Ride
Bob Margolin: This Guitar And Tonight

Acoustic Blues Artist
Eric Bibb
Guy Davis
Rhiannon Giddens
Fruteland Jackson
Doug MacLeod

Album Of The Year
Watermelon Slim: Church Of The Blues
The Cash Box Kings: Hail To The Kings!
Christone ’Kingfish’ Ingram: Kingfish
Toronzo Cannon: The Preacher, The Politician Or The Pimp
Billy Branch & The Sons Of Blues: Roots And Branches: The Songs Of Little Walter

B.B. King Entertainer Of The Year
Billy Branch
Rick Estrin
Sugaray Rayford
Bobby Rush
Mavis Staples

Band Of The Year
The Cash Box Kings
The Nick Moss Band Featuring Dennis Gruenling
Rick Estrin And The Nightcats
Southern Avenue
Sugaray Rayford Band

Best Emerging Artist Album
Ben Levin: Before Me
Hudspeth & Taylor: Folie a deux
Christone ’Kingfish’ Ingram: Kingfish
Spectacular Class: Jontavious Willis
John ’Blues’ Boyd: Through My Eyes

Blues Rock Album
Tommy Castro & The Painkillers: Killin’ It Live
Albert Castiglia: Masterpiece
Joanne Shaw Taylor: Reckless Heart
Walter Trout: Survivor Blues
North Mississippi Allstars: Up And Rolling

Blues Rock Artist
Albert Castiglia
Tommy Castro
Tinsley Ellis
Eric Gales
Walter Trout

Contemporary Blues Album
Rick Estrin And The Nightcats: Contemporary
Various Artists: Don’t Pass Me By: A Tribute To Sean Costello
Christone ’Kingfish’ Ingram: Kingfish
Toronzo Cannon: The Preacher, The Politician Or The Pimp
Larkin Poe: Venom & Faith

Contemporary Blues Female Artist
Diane Blue
Vanessa Collier
Shemekia Copeland
Samantha Fish
Janiva Magness

Contemporary Blues Male Artist
Toronzo Cannon
Gary Clark Jr.
Luther Dickinson
Rick Estrin
Christone ’Kingfish’ Ingram

Instrumentalist Bass
Willie J. Campbell
Patrick Rynn
Bill Stuve
Larry Taylor
Michael ’Mudcat’ Ward

Instrumentalist Drums
Tony Braunagel
Cedric Burnside
June Core
Derrick D’Mar Martin
Kenny ’Beedy Eyes’ Smith

Instrumentalist Guitar
Christoffer ’Kid’ Andersen
Laura Chavez
Christone ’Kingfish’ Ingram
Junior Watson
Monster Mike Welch

Instrumentalist Harmonica
Billy Branch
Rick Estrin
Dennis Gruenling
Brandon Santini
Kim Wilson

Instrumentalist Horn
Mindi Abair
Jimmy Carpenter
Vanessa Collier
Trombone Shorty
Nancy Wright

Instrumentalist Piano (Pinetop Perkins Piano Player)
Anthony Geraci
Bruce Katz
Dave Keyes
Jim Pugh
Victor Wainwright

Instrumentalist Vocals
Shemekia Copeland
Sugaray Rayford
Curtis Salgado
Mavis Staples
Dawn Tyler Watson

Song Of The Year
Rebecca Lovell: Bleach Blonde Bottle Blues (Larkin Poe: Venom & Faith)
Nick Moss: Lucky Guy (The Nick Moss Band Featuring Dennis Gruenling: Lucky Guy!)
Rick Estrin, Joe Louis Walker And JoJo Russo: Resentment File (Rick Estrin & The Nightcats: Contemporary)
Eric Corne: Time To Get Movin (Sugaray Rayford: Somebody Save Me)
Joe Nosek, John Hahn And Oscar Wilson: The Wine Talkin’ (The Cash Box Kings: Hail To The Kings!)

Soul Blues Album
Billy Price: Dog Eat Dog
Southern Avenue: Keep On
Tad Robinson: Real Street
Bobby Rush: Sitting On Top Of The Blues
Sugaray Rayford: Somebody Save Me

Soul Blues Female Artist
Annika Chambers
Thornetta Davis
Bettye LaVette
Terrie Odabi
Vaneese Thomas

Soul Blues Male Artist
Billy Price
Sugaray Rayford
Tad Robinson
Curtis Salgado
Wee Willie Walker

Traditional Blues Album
Watermelon Slim: Church Of The Blues
The Cash Box Kings: Hail To The Kings!
The Nick Moss Band Featuring Dennis Gruenling: Lucky Guy!
Billy Branch & The Sons Of Blues: Roots And Branches: The Songs Of Little Walter
Jontavious Willis: Spectacular Class

Traditional Blues Female Artist (Koko Taylor Award)
Rory Block
Sue Foley
Mary Lane
Trudy Lynn
Teeny Tucker

Traditional Blues Male Artist
Lurrie Bell
Billy Branch
John Primer
Jimmie Vaughan
Jontavious Willis

hoati


2019 legjobb albumai
2019-12-29


Mint minden év végén, most is áttekintettük a magunk mögött hagyott esztendő lemeztermését, és összeállítottuk kedvenc albumaink tizenötös listáját. Ezek nem megkérdőjelezhetetlen etalonok, de talán reális képet adnak arról, milyen zenéket hallgattunk a leggyakrabban 2019-ben.

hoati
1. John Primer: The Soul Of A Blues Man (Blues House Productions)
2. Christone ’Kingfish’ Ingram: Kingfish (Alligator Records)
3. Benny Turner And Cash McCall: Going Back Home (NOLA Blue Records)
4. Keb’ Mo’: Oklahoma (Concord Records)
5. Delbert McClinton And Self-Made Men + Dana: Tall, Dark, & Handsome (Hot Shot Records)
6. Vaneese Thomas: Down Yonder (Segue Records)
7. Billy Branch & The Sons Of Blues: Roots and Branches - The Songs Of Little Walter (Alligator Records)
8. The BB King Blues Band: The Soul Of The King (Ruf Records)
9. Various Artists: Cadillac Baby’s Bea & Baby Records - The Definitive Collection (Earwig Music Company)
10. Annika Chambers: Kiss My Sass (VizzTone Label Group)
11. Jambalaya: Whatever Happens (Eastern Deluxe Productions)
12. Big Daddy Wilson: Deep In My Soul (Ruf Records)
13. Bob Corritore & Friends: Do The Hip-Shake Baby! (VizzTone Label Group)
14. Rosie Flores: Simple Case Of The Blues (The Last Music Company)
15. Fekete Jenő: Sárarany (Szerzői kiadás)

    

hcs
1. Delbert McClinton And Self-Made Men + Dana: Tall, Dark, & Handsome (Hot Shot Records)
2. Kenny Parker: Hellfire (Rock-a-While)
3. Vaneese Thomas: Down Yonder (Segue Records)
4. Christone ’Kingfish’ Ingram: Kingfish (Alligator Records)
5. Rosie Flores: Simple Case Of The Blues (The Last Music Company)
6. Walter Trout: Survivor Blues (Mascot Label Group)
7. The Texas Horns: Get Here Quick (Severn Records)
8. Jimmie Vaughan: Baby, Please Come Home (The Last Music Company)
9. Heather Newman: Rise From The Flames (VizzTone Label Group)
10. 24 Pesos: Flesh & Bones (Our Gate Records)
11. Dana Gillespie: Take It Off Slowly (Wolf Records)
12. North Mississippi Allstars: Up And Rolling (New West Records)
13. Huckleberry Guys: Nice Trank! (Szerzői kiadás)
14. Tiny Legs Tim: Elsewhere Bound (Sing My Title)
15. J.P. Soars: Let Go Of The Reins (Whiskey Bayou Records)


Új videóklippel jelentkezett Hushegyi János
2019-11-27


A somorjai székhelyű The Butchers 2011 decemberében alakult. Kezdetben feldolgozásokat játszottak, majd hozzáfogtak saját dalok írásához. Bemutatkozó lemezük, a blues rock nótákat felvonultató Train To Freedom 2013-ban jelent meg. A rá kétévnyire kiadott második, cím nélküli albumuk stílusát tekintve színes anyag, két akusztikus szám is található rajta. Ezek közül a She`s Leaving Now a Szlovák Rádió magyar adásában viszonylag gyakran felcsendül. A zenekar alapítója és egyben „agya”, Hushegyi János tavaly szeptemberben elkezdte szólókarrierjét építeni. A gitáros-énekes a közelmúltban It`s Time címmel új videóklippel jelentkezett, mely felvételei a Szenci Városi Múzeum termeiben készültek. „Az It`s Time az egyik legrégebbi dalom, ezért is örülök annak, hogy rögzítettük, és videó is készült hozzá. A számot kb. nyolc évvel ezelőtt írtam, akkor még nem nagyon tudtam angolul, így a szöveg megírásában egy kedves ismerősöm segített. Bár a dal alapja klasszikus tizenkettes blues, mégsem egy tipikus blues számot hallhatunk.” – árulta el János. A nótát 2018 novemberében játszotta fel, másik két számmal egyetemben. Az első Van aki más címmel még augusztusban vált publikussá, a harmadik dal is hamarosan elérhető lesz a legismertebb videómegosztó oldalon. Hushegyi János 2020. január 18-án a somorjai Mozi kávézóban egy nagyobb szabású szólókoncert ad, miközben a The Butchers zenekarral stúdióba vonultak, hogy rögzítsék első kislemezüket a tervezett kettőből.

­

hoati


Kislemezzel jelentkezett Tomislav Goluban
2019-11-14


Tomislav Goluban húsz éve van a zenei pályán. Az énekes-szájharmonikás az elmúlt két évtizedben tíz albumot készített, két kontinens húsz országában lépett fel. 2005-ben részt vett a trossingeni World Harmonica Festivalon, ő volt az első horvát zenész, aki hazáját képviselte az International Blues Challenge-n. Tizenegyedik lemeze Memphis Light címen 2020 januárjában jelenik meg. Az album első kislemeze a Hayloft Blues. A Memphisben rögzített dalt a régi szép idők ihlették, amikor még a szorgos vidéki emberek kézzel aratták és gyűjtötték össze a szénát a jószágaiknak. A modern felszerelések segítsége nélkül minden rendben működött, mert ezek olyan idők voltak, amikor a család és  a szomszédok boldogan összegyűltek, hogy önzetlenül segítsenek egymásnak. A szénát lovak, marhák vagy ökrök hajtotta kocsikra rakták fel, a nehéz munka terhein mindig enyhített az éneklés. A single-hez videóklip is készült, mely Tin Borovcak és a CloudMedia munkáját dicséri.


hoati


Dalszövegkönyvel jelentkezett Guy Verlinde
2019-11-02


Guy Verlinde a belga blues szcéna kiemelkedő alakja. Zenekarral és szólóban is zenél, ő vezeti az öreg kontinens egyetlen Hound Dog Taylor tribute együttesét. Az elmúlt tíz évben tizenegy lemezt készített, melyek dalaiból válogatva dalszövegkönyvet adott ki a közelmúltban.

Guy Verlinde 1975-ben született egy Bruges közeli kis faluban. A blues zenét tizenhat éves korában fedezte fel, nem sokkal később megalakította első zenekarát, a Smokin' Chillums-szot. Hatéves fennállásuk alatt Belgiumban és Hollandiában is rendszeresen színpadra léptek. A Mo 'Rice nevű formációt a kétezres évek elején Marino Noppe-pal közösen hozta létre.  Verlinde ebben a bandában a gitározás mellett már a szájharmonikázásra is nagy hangsúlyt fektetett. A zenekar megszűnését követően 2008 februárjában alakította meg a Lightnin 'Guy & The Mighty Gators-t. A csapat 2011-ben megnyerte a Belgian Blues Challenge-et, így a rákövetkező évben ők képviselték hazájukat a European Blues Challenge-en. Albumaikat olyan neves lemezcégek dobták piacra, mint a Parcifal és a Dixiefrog Records. A belga muzsikus az elmúlt években már nem használja a Lightnin 'Guy nevet, a saját neve alatt lép fel. 2009 és 2019 között tizenegy lemezt rögzített zenekarral vagy szólóban, így elérkezettnek látta az időt, hogy dalszövegkönyvet készítsen. Az In Words című kiadvány ötven dalszövegét tartalmazza, javarészt olyanokat, melyek zene nélkül is megállják a helyüket. A dalszövegeket Sainabou Van Raemdonck gyönyörű képei illusztrálják. Guy Verlinde Európa-szerte turnézik, nemzetközi rajongóbázissal rendelkezik, ezért a kötet előszava holland, angol, francia és német nyelven is olvasható. A könyvben található dalok a megjelenésük sorrendjében meghallgathatóak a Guy Verlinde In Words Spotify lejátszási listában.

hoati