Kiemelt koncertek


Blues for Blue 6.
2024.04.14.


Teddy Harpo
vendég:
Benkő Zsolt

2024.04.02.


Dan Patlansky

2024.04.20.


The Mojo
2024.04.26.


Fekete Jenő 60

2024.04.27.


Shemekia Copeland
Little G Weevil
and his band

2024.07.17.

Ajánlott albumok

Hobo Blues Band
Hobo Blues Band
Idegen tollak
Mojo Workings
Mojo Workings
Long Step
Alastair Greene
Alastair Greene
Alive In The New World
Mick Pini
Mick Pini
Backtrack
The Özdemirs
The Özdemirs
Introducing The Özdemirs
Layla Zoe
Layla Zoe
Nowhere Left To Go
The Holmes Brothers
The Holmes Brothers
State Of Grace
Buddy Guy
Buddy Guy
Blues Singer




Koncertajánló

Ten Years After jubileumi koncert az A38 Hajón
2018-06-05


Megalakulásának 50. évfordulójára időzítve adott ki új stúdiólemezt a Ten Years After. A woodstocki generáció emblematikus zenekara július 1-jén az A38 Hajón mutatja be az A Sting In The Tail dalait és a régi klasszikusokat.

A Ten Years After zenekart négy fiatal 1967-ben alakította az angliai Nottinghamshire-ben. Alvin Lee, Leo Lyons, Ric Lee és Chick Churchill formációja az évtizedek alatt a rocktörténelem egyik meghatározó együttesévé nőtte ki magát. Ismertté válásukban mérföldkőnek bizonyult az 1969-es Woodstocki Zenei és Művészeti Vásáron, vagyis a Woodstocki Fesztiválon történt fellépésük. Az I’m Going Home című daluk rögzítésre is került, és az egyik központi jelenetét adta a fesztiválról szóló, később Oscar-díjat nyerő dokumentumfilmnek. Ezen a fellépésükön is megmutatták sajátos zenei felfogásukat, amely ötvözte a blues, a jazz és a rockzene legfontosabb elemeit. A megalakulást követő, az 1974-es első feloszlásig tartó években a csapat lemezei rendre felkerültek az amerikai és angol toplistákra. Az 1983-as Reading Fesztiválon tűntek fel újra, majd 1989-ben egy új albumot is kiadtak, de a tagok nem maradtak együtt tartósan. Az együttesben ma két alapító tag, Ric Lee dobos és Chick Churchill billentyűs zenél - a 2000-es évek elején kivált Alvin Lee 2013-ban hunyt el, Leo Lyons pedig 2014-ben lépett ki a bandából. Az aktuális felállásnak egy brit basszusgitáros ikon, Colin Hodgkinson (Back Door, Alexis Corner, Spencer Davis, Jon Lord, Chris Rea,) és a többszörös British Blues Awards győztes gitáros-énekes, Marcus Bonfanti (Ginger Baker, Earl Thomas, Eric Burdon, Buddy Whittington) a tagja. Az elmúlt 5 évben a megújult zenekar több mint 150 kiváló hangulatú koncertet adott, életben tartva ezáltal az immár 50 éves Ten Years After munkásságát. A fél évszázados évfordulóra időzítve A Sting In The Tale címmel adtak ki új lemezt tavaly ősszel, mely 12 friss dalt tartalmaz. A jubileumi turné július 1-én ér Budapestre, ahol az A38 Hajón láthatjuk a legendás formációt.

Belépő: elővételben 6500 Ft, a koncert napján 6900 Ft
Jegyek kaphatók az A38 Hajó recepcióján és a CD Pincében, a http://tixa.hu, a http://a38.hu és a http://www.eventim.hu  weboldalakon, valamint a Ticketportal hálózatában.


Blues est Székesfehérváron
2018-05-30


Egy igazi zenei csemegének ad otthont június 9-én a székesfehérvári Ikon Club. Magyarországon az aktív blues zenekarok közül csak nagyon kevesen játszanak tisztán tradicionális bluest. Ebből a merítésből két zenekar is fellép a koronázó városban, a tavaly újjáéledt Dr. Valter and the Lawbreakers, illetve a székesfehérvári Hangover Porch Zombies.



Dr. Valter and the Lawbreakers
Az 1992-ben alakult négylemezes formáció repertoárján a blues műfaj minden árnyalatát meg lehet találni: az archaikus és a városi bluest éppúgy, mint a tájjellegű válfajokat. Igazi különlegesség, hogy bőgő helyett tuba szólal meg, illetve számos, idehaza unikumnak számító hangszert - vörcsök (kazoo), hat húros gitár-bendzsó, mosódeszka, kanna - is használnak.

A zenekar tagjai:
Csonka Valter – ének, vokál, vörcsök, taps
Gál Csaba (Boogie) – akusztikus gitár, dobro gitár, hathúros banjo, ének, vokál
Bényei Tibor – tuba, jug

https://www.facebook.com/drvalterandthelawbreakers

Hangover Porch Zombies
A székesfehérvári zenekar 2017-ben alakult. Műsorukban klasszikus blues, bluegrass, country és swing dallamok szólalnak meg, de mindent kicsit a saját szájuk íze szerint alakítanak.

A zenekar tagjai:
Benke András (Buddy) – nagybőgő, basszusgitár
Békefi Róbert – gitár, dobro gitár, ukulele
Rechner Balázs (Uncle Ben) – gitár, banjo, szájharmonika, vokál
Szél László – ének, szájharmonika, washboard, kazoo, autoharp

http://hopz.hu
https://www.facebook.com/hopzband

Az Ikon CLub elérhetőségei:
Székesfehérvár, Fürdősor 1.
https://www.facebook.com/ikon.club.fehervar

Belépő: 1000 Ft, a jegyek a koncertek napján, a helyszínen vásárolhatók.


A Kobuci Kertben ad koncertet a Jambalaya
2018-05-17


Jambalaya
2018. május 22.
Budapest, Kobuci Kert


A Jambalaya hazánk első számú New Orleans-i zenét játszó zenekara. A 2005-ös megalakulásuk óta öt önálló lemezt jelentettek meg, külföldi turnék keretein belül bejárták Európát, munkájukat Gundel Művészeti Díjjal jutalmazták. Műsoruk igazi amerikai ihletésű show, mely az energikus élő koncertek alkalmával nyeri meg hallgatóit. Idén a 2017-ben kiadott Live Session albumukat mutatják be Európa- és országszerte. Az együttes május 22-én a Kobuci Kertben lép színpadra. Az esten dalbemutatóra is készülnek, hiszen a készülő stúdiólemezük néhány vadonatúj dalát is hallhatják majd az érdeklődők.



A zenekar tagjai: Nemes Zoltán - ének, zongora, Bellák Miklós – gitár, Sóvári Tamás - trombita, Albert Zoltán - szaxofonok, Varga Laca - basszusgitár, Szabó Tamás - dobok

Vendégek: Monori Gabriella és Pintér Mónika - ének

Belépő: elővételben 1000 Ft, a koncert napján 1500 Ft. Az elővételes jegyek csak az online rendszeren keresztül kaphatóak, normál jegyek a koncertek napján, a helyszínen.

hoati


25 év blues – Homesick Mac és a Rambling Blues Trio koncertje
2018-05-05


Király Vajk gitáron, kazoo-n és ukulelén játszik. Gitárosként a finger picking és a slide technikák híve. Legfőbb inspirációja, később mentora a jugoszláv születésű, hazánkban többször megfordult Homesick Mac volt, akinek tanácsára kezdett el koncertezni. Első fellépését 25 éve adta, a negyedszázados évfordulót közös zenéléssel ünneplik meg.



A szabadkai születésű fingerstyle–slide gitáros, Macan, azaz Homesick Mac hosszú ideje már Svédországban él. Ugyan sohasem tette be a lábát az Egyesült Államokba, de a gitárjátéka alapján akár dél-kaliforniai származású is lehetne. Kelet-Európa egyik legjelentősebb akusztikus blues gitárosaként, energikus, pontos és élettel teli játékstílusával kitűnően idézi fel a korai blues és country blues stílusvilágát. Néhány név, akikkel együtt játszott az elmúlt 35 esztendőben: Lousiana Red, Sam Mitchell, John Hammond és Johnny Mars. Szerbiai zenekara, a legendás Blues Trio („The smallest trio in the world”, miután Pera Joe szájharmonikással ketten vannak) többek között már a zentai Mojo Club 1991-es nyitóbuliján is fellépett. Király Vajk 1992-ben találkozott Macannal egy szegedi koncertjén, aminek következtében véglegesen megfertőződött a blues-zal. Ezért kerülhetett sor 1993. május 14-én első fellépésére, kereken 25 évvel ezelőtt. Király a szép jubileumnak az ünneplésére meghívta Homesick Mac-et, nem csak a visszatekintés vagy nosztalgiázás miatt, hanem hogy igazán jól induljon a következő negyedszázad is. A szegedi Hungi Vigadóban május 14-én tartandó esten fellép még a Rambling Blues. A zenekart Vajk 1994-ben hozta létre, 1996-ban alakult ki a jelenleg is rendszeresen koncertező felállás Hrabovszky Tamással és Szabó Csabával.

Az alábbi beszélgetés Király Vajk pályafutása 20. évfordulója kapcsán 2013-ban jelent meg a Rockinformban. Az interjút Szibilla készítette.

Sok zenekar nagy csinnadrattával ünnepli meg az évfordulóit, de talán még több olyan klubzenekar létezik, akik az élőzene „napszámosaiként” csak csendben teszik a dolgukat... Király Vajkról, a Rambling Blues Trio frontemberéről régóta tudok, mintha mindig is jelen lett volna a hazai blueséletben, de csak véletlenül értesültem arról, hogy egy igen figyelemreméltó évfordulója érkezett el idén. A szegedi bluesman anno a 20-30-as évek tradicionális blues dalaival kezdett koncertezni. Merész vállalkozás volt ez akkor is, hiszen az akusztikus blues tipikus rétegzene. Vajk ennek ellenére kitartott álma mellett: a kezdetektől napjainkig 1160 koncert, 130 város, és 9 ország áll már mögötte. Időközben eltelt húsz év, de még mindig az élő, akusztikus gitárzene a mindene.

A szüleid is zenészek, így gondolom eleve nem állt olyan távol tőled a zene szeretete.
Szüleim a Szegedi Szimfonikus Zenekar alapító tagjai voltak, édesapám vadászkürtön, míg édesanyám hegedűn muzsikál. Zenei iskolába jártam, illetve zongorán és vadászkürtön is tanultam gyermekkoromban, aztán a gimnáziumi években belépett a gitár az életembe. 1991-ben kaptam egy felvételt három blues dallal, és alig akartam elhinni, hogy ezt egy ember játssza: ekkor ismerkedtem meg a finger picking technikával. A mérföldkő ezután Homesick
Mac 1992-es szegedi koncertje volt, ahol összebarátkoztunk – azóta is tartjuk a kapcsolatot –, és ő tanácsolta nekem, hogy játsszak emberek előtt, ne csak otthon. Így történt, hogy 1993 májusában, 19 évesen alig félórás műsorral már felléptem a szegedi Mojo Klubban. Ettől kezdve úgymond folyamatosan színpadon vagyok. Eleinte szólóban, majd később csatlakozott Hrabovszky Tamás szájharmonikás barátom, végül 1996-ban, Szabó Csaba dobos csatlakozásával alakult ki a ma is változatlan trió formáció. Igen, 17 éve...



A Rambling repertoárja milyen szempontok alapján alakult ki?
Miután a 20-as, 30-as években rengeteg szuper blues dal született, amellett tettem le a voksomat, hogy saját dalok helyett ezeket ismertessem meg a nagyközönséggel, persze kicsit feldolgozva, „ramblingesítve”. Ez egy „Mission from God”, ugye a Blues Brothers című film után szabadon. A blues sokszínűségét szerettem volna megismertetni a nagyközönséggel, ugyanis Magyarországon a 90-es években sok ember számára a blues kizárólag a Hobo Blues Band zenéjét jelentette, ami persze nagyszerű muzsika, de a blues jóval sokrétűbb műfaj. Amint tudjuk, a legtöbb mai zene gyökerét ehhez lehet visszavezetni.

Akik ismernek, jól tudják, hogy hangszerekkel is foglalkozol. Hogy indult ez az érdeklődés az életedben?
Rainer Wöffler nevű német blues gitáros barátomhoz az 1990-es évek közepétől rendszeresen kilátogattam Münchenbe utcazenélni, valamint hatalmas blues-gyűjteményéből kazettákra másolgatni a „kincseket”. Egy alkalommal meglátogattam a munkahelyén, egy hangszer nagykereskedésnél, ahol azonnal alkalmam is nyílt besegíteni egy érkező konténer kipakolásánál. Kipróbálva az érkezett gitárokat, rájöttem, hogy ezekre igencsak lenne igény Magyarországon is. A következő hetekben nappal ott dolgoztam és figyeltem, este meg az utcán zenéltem. Amikor hazajöttem, rögtön nekiláttam itthon is a munkának, a vállalkozásom felépítésének. Jelenleg a Forte Music Hangszernagykerrel közel 20 márka kizárólagos hazai képviseletét látjuk el. Egy kis érdekesség, hogy egy jókor, jó helyen elcsípett megjegyzésből kiindulva, másféléves előkészítés, tesztelés után, 2001-ben elkezdtem gitár-rezonátorokat gyártatni, amik olyan jó minőségűre sikeredtek, hogy a mai napig rendszeresen exportálom azokat Németországba, az USA-ba, de a legnagyobb mennyiséget Kínába. Fantasztikus érzés, nagy büszkeség meglátni az általunk készített rezonátorokat a legkülönbözőbb márkájú rezonátoros hangszerekben, amelyek a világ legtávolabbi csücskeibe is eljutnak.

Gratulálok! Mielőtt befejeznénk, kérlek mesélj egy másik projektedről, a Blues B.R.Others Show-ról!
2000-ben, egy felkérésnek eleget téve hoztuk össze a Blues B.R.Others bandát szegedi blues zenész barátokkal, a szilveszteri Álomalapítás rendezvényre, ami a Dóm téri nagyszínpadon került bemutatásra – a fellépők közül egyedül mi játszottunk élőben. Ennek a show-nak olyan kedvező fogadtatása volt, hogy végül úgy döntöttünk, folytatjuk. Így is lett, a mai napig működik a csapat, bár a nagy létszám miatt ritkábbak a fellépések. 2005-ben egy koncert DVD-t is kiadtunk, a beszédes Egy koncert címmel.

Jövőbeli terveid?
Simán el tudom képzelni magam nyugdíjasként is a színpadon, azaz a zenélés megmarad, amíg meg tudom emelni a gitárt. Vagy ha a kezembe teszik. A Rambling Blues Triónál elég szép repertoár állt fel az évek során, de nagyon régóta tervezzük azt is, hogy magyar nyelven is előadunk több dalt, és persze folyamatosan igyekszünk kicsit újítani a hangzásunkon. A Ramblinggel 2000-ben készítettünk Tissassippi címmel egy lemezt, azóta nem készült új, de már igencsak érik... Ha összeáll az új műsor, azt mindenképpen lemezre vetjük.

hoati


Lemezbemutató koncertet ad a Voodoo Papa
2018-04-25


Május 3-án mutatja be első lemezét a Voodoo Papa. A koncerten egy-egy dalban Ferenczi György és Szokolay Dongó Balázs működik közre, az esten fellép még Demény Gergő is.



A Voodoo Papa két multiinstrumentalista jóbarát, Szert Zsigmond (dob, szájharmonika) és Fejér Simon Pál (gitár, ének) nagyzenekari hangzást idéző, elsöprő energiájú formációja. A zenekari név a tagok Jimi Hendrix iránti tiszteletéből született, az öt éve alakult duó zenei világa kettejük közös múltjából táplálkozik. A Voodoo Papa varázslat a zenei sokszínűség mellett a dalszövegek erejében rejlik: a költői, mégis egyszerű gondolatiság a mai ember világlátását, mindennapi problémáit, érzelmeit tükrözik, embereknek szólnak emberekről, élethelyzetekről. Bemutatkozó albumuk a napokban lát napvilágot. “A lemez címadó dala a Remete című szerzeményünk lett. A közönség kedvence ez a nóta, és a mi szívünkhöz is nagyon közel áll.” – mesél Fejér Simon Pál az albumról. A szerzői kiadásban megjelenő anyag csakis saját, magyar nyelven megszólaló dalaikat tartalmazza. A lemezbemutató koncertre május 3-án a fővárosi EllátóHázban (1074 Budapest, Dob u. 19.) kerül sor, vendégként egy-egy számban Ferenczi György és Szokolay Dongó Balázs működik közre. Az estet Demény Gergő, a „percussive fingerstyle” gitározás sajátos hazai képviselője nyitja.

hoati

Update: A lemezbemutató koncert betegség miatt elmarad!


Tükröd vagyok - itt a Soulbreakers legújabb lemeze
2018-04-19


Miután a 2016-os X-Faktorban a zenekarok sorában az előkelő 2. helyet vívta ki magának a Soulbreakers, a csapat most egy új, magyar nyelvű dalokat tartalmazó albummal örvendezteti meg a heavy soul műfajának hazai rajongóit. A lemezbemutatónak a Muzikum ad otthont.

A Soulbreakerst nyolc éve Ratkóczi Huba alapította, aki eredetileg gitáros, ebben az együttesben azonban basszusgitáron játszik. A Napokon zenekarból csatlakozott hozzá Mózes Zoltán. Az alapítók között volt még Péter Gábor és Radovics László ’Kyru’ is. Őket a ’90-es évek legendás rhythm & blues formációjából, a Kyru Gotta Humble-ből ismerhetjük. Egy tagcserét követően 2013 óta az együttes énekesnője Pleszkán Écska. Bemutatkozó lemezüket 2015-ben jelentették meg, melyen alapvetően a soul, a blues és a rock világából építkeztek. Az album Űrbőpusztán, egy régi magtárépület harmadik emeletén kiépített stúdióban került rögzítésre. A zenekar 2016-ban jelentkezett az X-Faktorba, mert szerették volna az általuk képviselt muzsikát a nagyközönséghez eljuttatni. Bekerültek a tizenkét döntős produkció közé, és ott a 2. legjobb együttesként végeztek, így ezen elképzelésüket nagyrészt sikerült megvalósítaniuk. A közelmúltban stúdióba vonultak, hogy elkészítsék új anyagukat. Míg a Beat Up! elsősorban angol nyelvű dalokat tartalmazott, addig a Tükröd vagyok címmel megjelenő kislemez nótái már magyar nyelvűek. A lemezbemutató koncertre április 27-én kerül sor a fővárosi Muzikumban. A Soulbreakers tagjai több éve jó barátságot ápolnak a Liszt Ferenc-díjas gitárvirtuóz, zeneszerző, érdemes művész Tátrai Tiborral, aki ez alkalommal ismét elfogadta meghívásukat, hogy jelenlétével és játékával tovább emelje az est fényét. A koncerten az együttes énekesnője egy különleges, egyedi ruhát visel majd, melyet direkt erre az alkalomra tervezett számára Katona Dóri Julis, a renaiChance alapítója. A márka régi ruházatot, lakástextileket használ fel kollekcióihoz, melyekben egyedi tervezésű ruhák, táskák, kiegészítők szerepelnek. Az est másik fellépője a hazai blues-rock szcéna méltán elismert power triója, a Bűdi Szilárd nevével fémjelzett Jazztelen zenekar.

hoati


Májusban zárul a Blues Session koncertsorozat évadja
2018-04-15


Májusban öt esttel zárul a Blues Session koncertsorozat ötödik évadja a Muzikumban. Két külföldi előadót is megtekinthetnek az érdeklődök: a Classic Rock magazin által „nemzeti blues kincs” címmel illetett Danny Bryant Angliából érkezik, míg a hazánkban már többször megfordult Homesick Mac Szabadkán született, de jó ideje már Svédországban éli életét.



Tervezett koncertek
május 03. – Stoned - 100 % Rolling Stones 15. születésnapi koncert
május 05. – EC70 - Eric Clapton Tribute Band
május 15. – Homesick Mac
május 18. – Danny Bryant
május 19. – Fekete Jenő & Chuck Berry Rock ’n’ Rollers

A Muzikum Klub & Bisztró elérhetőségei
1088 Budapest, Múzeum utca 7.
Nyitva tartás: hétfő - szombat, reggeltől estig
Online jegyvásárlás: http://tixa.hu/muzikum_klub
E-mail: info@muzikum.hu
Web: http://muzikum.hu, http://www.facebook.com/MuzikumKlub

hoati


Harmadszor lép fel hazánkban Ryan McGarvey
2018-04-08


Bár még csak a harmincas évei elején jár, mégis rengeteg zenei díjat tudhat a zsebében Ryan McGarvey, aki immár harmadik alkalommal érkezik Budapestre. A 2010-es Crossroads Guitar Festival fellépői közé beválasztott, a Guitar Player Best New Talent versenyét megnyerő blues-rock gitáros a legnagyobb nevek elismerését is kivívta már zenéjével.

Ryan McGarvey 1986. október 30-án az új-mexikói Albuquerque városában született. A zenével szülei lemezgyűjteménye révén ismerkedett meg: a klasszikus rock nagyjain nőt fel, majd beleszeretett a bluesba. Eleinte Robert Johnson, Elmore James, John Lee Hooker, B.B. King, Albert King és Freddie King felvételeit hallgatta, később olyan kortárs blues előadók váltak kedvenceivé, mint Kenny Wayne Shepherd, Chris Duarte és Joe Bonamassa. Első sikerét 2006-ban a Guitar Center szervezésében évente megrendezésre kerülő Guitarmaggeddon: Next King Of The Blues verseny megnyerésével érte el. A rákövetkező esztendőkben megszámlálhatatlanul sok rangos díjat nyert világszerte, és a legnagyobbak elismerését is begyűjtötte, hiszen Jeff Beck, B.B. King és Joe Bonamassa is felfigyelt rá. Pályafutása egyik legnagyobb sikerének tartja, hogy Eric Clapton négyezer versenyző közül beválasztotta a 2010-es chicagói Crossroads Guitar Festival fellépői közé. Eddig összesen három lemezt adott ki, mindegyikről elmondható, hogy csakis saját szerzeményei szerepelnek rajta. Jelenleg új albumán dolgozik és első koncertlemeze is hamarosan megjelenik. A hónap végén Európa turnéra indul, mely keretén belül immár harmadik alkalommal hazánkba is ellátogat. A budapesti Analog Music Hallban (1116 Budapest, Kondorfa u. 8.) adandó koncerten McGarvey társai Logan Miles Nix dobos és Carmine Rojas basszusgitáros lesznek. Ez utóbbi zenész sokáig Joe Bonamassa együttesében játszott, de dolgozott Tina Turner, B.B. King, Stevie Wonder, Eric Clapton, Al Green, Herbie Hancock és David Bowie oldalán is.

Belépő: elővételben 3500 Ft, a koncert napján 4500 Ft.
Jegyek kaphatók személyesen az Analog Music Hallban, a Musicland lemezboltban és a HangszerPlaza áruházban, valamint online a www.tixa.hu/lots-music weboldalon.

hoati


Gary Moore Emlékest az A38 Hajón
2018-03-18


Ahogy 2012 tavasza óta minden évben, idén áprilisban is Budapesten találkoznak tisztelői és rajongói, barátok és családtagok, hogy egy vérbeli rock, blues-rock koncerttel adózzanak Gary Moore, az egyik legnagyobb hatású blues-rock gitáros emléke előtt az A38 Hajón.

Gary Moore, a 2011. február 6-án elhunyt gitáros lemezei és dalai generációkat érintettek meg, a több mint négy évtizedes, végtelenül színes és tartalmas pályafutása alatt a rock és blues műfajok meghatározó alakjává vált, gitárosként pedig minden további nélkül a legnagyobbak közé helyezhetjük nevét. Az összes ráaggatott szuperlatívusz és emberfeletti jelző ellenére egy egyszerű gitárosként tekinthettünk rá, ahogy saját maga számára is ez volt az egyetlen igaz és felvállalható státusz. Hét éve minden tavasszal emlékestet tartanak tiszteletére, melyre Európa számos országából és a tengerentúlról érkeznek résztvevők, vendégek. Az idén április 4-én tartandó megemlékezésre ismét eljön Gary testvére, Cliff Moore, aki saját triójával lép színpadra. A tavaly megismert fiatal angol gitáros, Ben Poole is visszatér, csakúgy mint az emlékestek másik állandó fellépője, Harrisen Larner-Main. Új vendégként üdvözölhetjük Németországból Marcus Demlt, míg hazánkat a Run For Power - Gary Moore Emlékzenekar, valamint az egyik legtehetségesebb fiatal gitáros, Somogyi Remig képviseli. További remek hír, hogy a közel három órás nemzetközi megemlékezés kedvéért hazalátogat Tommy Katona, aki 2007 óta az Egyesült Államokban él és zenél.

Az este menetrendje:
19:00 - Kapunyitás
20:00 - Kezdés (a program várhatóan 23:00 óráig tart, egy 15 perces szünettel)

Belépő: elővételben március 31-ig 4500 Ft, áprilisban és a koncert napján 5500 Ft
Jegyek kaphatók személyesen az A38 Hajón, a Musicland lemezboltban, a HangszerPlaza hangszerboltban, valamint online a www.tixa.hu és a www.a38.hu weboldalon.

hoati


Budapesten is fellép a Sonia és a Blues and Roll
2018-03-04


Sonia Zambrano, a szép emlékű Sonia és a Sápadtarcúak énekesnője, „Janis Joplin magyar hangja” hosszabb kihagyás után tavaly tért vissza a színpadra. Új együttese, a Sonia és a Blues and Roll túl van néhány vidéki fellépésen, a fővárosban március 16-án mutatkozik be.



Több mint huszonöt éve annak, hogy a Sonia és a Sápadtarcúak zenekar megalakult. Az együttest az 1991-ben Peruból Magyarországra érkezett Sonia Zambrano hozta létre. A ’90-es években rendszeresen felléptek az ország blues klubjaiban, de bemutatkozási lehetőséget kaptak a John Mayall’s Bluesbreakers és Carlos Santana előzenekaraként is. Három lemezt rögzítettek, az első kettő bluesos hangvételű volt, a harmadik album anyagát a latin-rock világa ihlette. Sonia a zenekar feloszlását követően számos formációban (Janis Joplin Emlékzenekar, The Hoochie Coochie Gals, Sonia and the Soulbreakers) énekelt, tavaly ismerkedett meg a Blues and Roll tagjaival, akikkel Sonia és a Blues and Roll néven kezdett el koncertezni. A repertoár Sonia korábbi dalaiból és a Blues and Roll műsorából került összeállításra, így hallhatunk többek között Janis Joplin, Beth Hart, Shemekia Copeland, Jimi Hendrix, Eric Clapton, Stevie Ray Vaughan, Rolling Stones, Doors, Buddy Guy, Robert Cray és 4 Non Blonds szerzeményeket is. A zenekar tagjai: Sonia – ének, Pfeiffer Ágos – gitár, Pfeiffer Gábor – basszusgitár, Pataki László – dob, Áron Andrea – billentyűs hangszerek. Néhány vidéki fellépésen már túl vannak, a budapesti bemutatkozásra március 16-án a közelmúltban nyílt Kakas Kunsztban (1072 Budapest, Dohány utca 56.) kerül sor.

hoati


Folytatódik a Blues Session koncertsorozat
2018-02-24


Tavasszal ismét kiváló koncerteket tekinthetnek meg az érdeklődők a Blues Session koncertsorozat keretén belül a Budapest VIII. kerületben fekvő Muzikum Klubban.



Tervezett koncertek
március 02. - Lars Kutschke & The BP Connection feat. Fekete Jenő
március 03. - Pribojszki Mátyás Band feat. Bill Barrett & Lazy Brad Lewis
március 07. - Big Mouflon
március 09. - Mojo Workings
március 17.  - Chuck Berry Emlékest
március 24. - Magyar Atom
március 30. - Meghívás bluesra – Hobo akusztikus koncertje vol. 2
április 12. - Ripoff Raskolnikov Band
április 26. - Jack Cannon feat. Nagy Ádám & Petendi Tamás
április 27 - Jazztelen & Soulbreakers feat. Tátrai Tibor

A Muzikum Klub & Bisztró elérhetőségei
1088 Budapest, Múzeum utca 7.
Nyitva tartás: hétfő - szombat, reggeltől estig
Online jegyvásárlás: http://tixa.hu/muzikum_klub
E-mail: info@muzikum.hu
Web: http://muzikum.hu, http://www.facebook.com/MuzikumKlub

hoati


Budapesten lép fel Danny Bryant
2018-02-16


A Classic Rock Magazine által „nemzeti blues kincs” címmel illetett Danny Bryant tizennyolc éves korától rendszeresen koncertezik. Az angol származású gitáros az elmúlt két évtizedben hazája mellett fellépett Európa több országában, az Egyesült Államokban, valamint Kínában a Nanjing International Jazz & World Music Festivalon. Április 20-án friss albummal jelentkezik, a lemezbemutató turné keretén belül május 18-án Budapestre is ellátogat.



Danny Bryant 1980. július 26-án a Hertfordshire megyében fekvő Royston városkában született. Viszonylag későn, tizenöt évesen Walter Trout hatására kezdett el gitározni. Három év múlva már zenekarával, a RedEyeBanddel turnézott, amelyben édesapja, Ken Bryant volt a basszusgitáros, a mama pedig menedzserkedett. Az indulásnál Andy Burt ütötte a bőröket, de ő 2004-ben távozott, helyére Trevor Barr került a dobfelszerelés mögé. Az édesanya szervezőkészségét, a banda zenei színvonalát ékesen bizonyítja, hogy hamarosan olyan világsztárok előtt léphettek fel, mint Joe Cocker, Carlos Santana, Buddy Guy és Peter Green. Bemutatkozó albumuk, a Watching You 2002-ben látott napvilágot, a lemezt 2009-ben ismét kiadták. Bryant 2007-ben szerződést kötött a Rounder Records-szal, az együttműködésük három albumot eredményezett. Közülük a 2010 februárjában megjelentetett Just As I Am hozta a legnagyobb sikert, pályafutásában az igazi áttörést. 2011. szeptember 17-én Hollandiában lépett fel, az est hang-és képanyagát 2012-ben a német Jazzhaus Records Night Life címmel CD-n és DVD-n dobta piacra. A
következő mérföldkövet a 2014-ben kiadott Temperature Rising jelentette. A folyamatosan mozgásban lévő Bryant a lemezbemutató turné keretén belül az Egyesült Államokba utazott, ahol öt hétig turnézott példaképe, Walter Trout társaságában. 2015 augusztusában ismét stúdióba vonult, hogy elkészítse soron következő albumát, a Blood Money-t. A produceri feladatokat Richard Hammerton látta el, a kritikusok által magasztalt lemezen szóhoz jutott Walter Trout és a Whitesnake legendája, Bernie Marsden. Aktuális anyaga, a Revelation április 20-án lát napvilágot. Együttesével április 14-én ötven állomásos promóciós turnéra indul, hazánkban május 18-án a Muzikum Klubban (1088 Budapest, Múzeum utca 7.) lépnek fel. Az esten a társai Alex Phillips basszusgitáros, Dave Raeburn dobos és Stevie Watts billentyűs lesznek.

Belépő: elővételben 2900 Ft, a koncert napján 3500 Ft.
Jegyek kaphatók személyesen a Muzikum Klub & Bisztróban, valamint online a www.tixa.hu/lots-music weboldalon.

hoati


Új lemezzel jelentkezik a Redbreast Wilson & The Juke Joint Revival
2018-02-03


Redbreast Wilson és együttese, a Juke Joint Revival az elmúlt években töretlen lendülettel igyekezik megismertetni Észak-Mississippi zenéjét az európai közönséggel. A trió a Swampside Crawl címmel megjelenő új CD-jének a lemezbemutatóját tartja a napokban.



Redbreast Wilson tizenévesen bukkant rá egy 1966-os felvételre, amin a kor nagy Delta-blues zenészei, Skip James, Bukka White és Son House játszottak egy juke jointban. Azonnal beleszeretett ebbe a stílusba, különösképpen Bukka White zenéje fogta meg. Ekkor eldöntötte, hogy ilyen muzsikát fog játszani, rezonátoros gitáron, slide-gyűrűvel az ujján. Kezdetben bárokban, utcán, kis fesztiválokon zenélt, rendszerint szólóban. Később felvetődött az együttes ötlete, a rezonátoros gitár helyett elektromos gitár, dob és basszus. Így született meg a 2015 augusztusa óta működő Juke Joint Revival, ami a hillstomp boogie stílusában ötvözi a ’20-as, ’30-as évek delta blues zenéjét a ’60-as, ’70-es évek Észak-Mississippi-i előadóinak világával. A kontinensen ritkaságnak számító zenét játszó Redbreast Wilson & The Juke Joint Revival már megalakulásakor magára vonta figyelmet, így többek között olyan előadókkal is egy színpadra léphettek, mint a British Blues Awards nyertes Ian Siegal, a 2013-as International Blues Challange nyertes Little G Weevil, vagy éppen a Quimby. Első hanganyagunk, a Hillstomp Boogie 2015 végén jelent meg. Az öt felvételt felvonultató EP koncepciója döntően az volt, hogy megmutassák, miként lehet a tradicionális Észak-Mississippi-i muzsikát 21. századi hangzásvilágba átültetni, úgy hogy megőrizze a folkzenei jellegét, ha úgy tetszik, az archaikusságát. A trió február 8-án Swampside Crawl címmel új albummal jelentkezik, a lemezbemutató koncertnek a budapesti Mika Tivadar Mulató ad otthont. Vendégként fellép az ország egyik legkiválóbb szájharmonikása, KC Brown, az estét a kirobbanó energiájú country-rockabilly trió, a Dynamite Dudes nyitja.

hoati


Lemezbemutató a Gébert-Ulbert Projecttől
2018-01-19


Február 23-án a budapesti Teslában tart hazai lemezbemutató koncertet a Gébert-Ulbert Project. A közelmúltban megjelent Healing Hands című album nagyon jó nemzetközi fogadtatásban részesült, számos amerikai rádió műsorában megtalálhatók a lemez dalai.



A Gébert-Ulbert Project 2011-ben alakult, hivatásos, fiatal zenészekből, akik az ország legjobb muzsikusaitól, az ország legjobb iskoláiban tanultak. A formáció alapvetően instrumentális zenét játszik, de koncertenként kiegészül nagyszerű énekes előadókkal. Repertoárjuk túlnyomó részt saját szerzeményekből áll, de helyet kapnak benne a legkiválóbb blues, jazz és soul zenék feldolgozásai is. Az elmúlt években számos jazz és blues fesztiválon, klubban és koncertteremben megfordultak Európa szerte. Az együttes 2016-ban különdíjat kapott a Wild Butterfly című dalukkal a The 32nd Mid-Atlantic Song Contest of Washington nemzetközi dalszerző versenyen. Ugyanebben az évben a Hollywood Songwriting Contest és az ASA American Songwriting Contest dalszerző versenyen Official Finalist díjat nyertek a Find My Way című szerzeményükkel. Mindkét dal hallható a zenekar bemutatkozó, Happy Pills címet viselő albumán, ami 2016 februárjában jelent meg. Második lemezük, a Healing Hands tavaly decemberben került piacra. Az ismét az amerikai Smoothjazz.com által megjelentetett kiadvány pozitív fogadtatásban részesült, több amerikai rádió játssza az album dalait. A hazai lemezbemutató koncertre február 23-án a fővárosi Teslában kerül sor.

hoati


Lemezbemutatót tart a Blue sPot
2018-01-13


Stílusgyakorlatok címmel új CD-vel jelentkezett a Blue sPot zenekar. Január 19-én a Hunnia Art Bisztróban tartandó lemezbemutató koncerten a meglepetésvendégeknek köszönhetően soha nem hallott teljességükben szólalnak meg az új és a korábbi album dalai.



A Blue sPot tagjai 2005 óta muzsikálnak együtt. Műsorukon eredetileg blues-klasszikusok, később változatos stílusú, funky, jazz, folk elemekkel vegyített saját szerzemények szerepeltek. Rendszeres fellépői budapesti kluboknak és hazai fesztiváloknak. A kapolcsi Művészetek Völgye egyik házigazdájaként évekig saját színpadot vezettek, ahol számtalan művészvendéggel együtt adtak improvizatív műsorokat. A 2012-ben megjelent 15 eredeti dalt tartalmazó bemutatkozó lemezük a kapolcsi fesztivál emlékére a Blue sPot Café címet kapta. Az együttes Oszkó Péter (szájharmonika) 2016-os kiválása óta trió felállásban működik. Tagjai: Bárth János gitáros-énekes, jelenleg a Blue sPoton kívül a The Bits Beatles emlékzenekar tagja. Főállásban az ELTE bölcsészkarának nyelvész tanára. Kelemen László basszusgitáros, korábban a The Nobles együttest erősítette. Adótanácsadóként dolgozik. Mezőfi István ’Fifi’ dobos, a blues műfaj egyik legelismertebb magyarországi hangszeres előadója. Zenekaraival (Palermo Boogie Gang, Muddy Shoes, Jambalaya, Soultramps, Mojo Workings stb.) három évtizede meghatározó szereplője a blueséletnek Magyarországon és külföldön egyaránt. 2017 decemberében adták ki új albumukat Stílusgyakorlatok címmel. Az előzetes koncepciónak megfelelően a csapat korábbi blues-rock-alternatív stílusát kitágítva olyan nóták kerültek a lemezre, amelyek más műfajok felé is mutatnak. A „stílusgyakorlatok”-ba így bekerült a gospel, a punk-rock, az angolszász gitárpop és a jazz-funky, csakúgy mint az instrumentális, klasszikus utalások és a nagy elődök előtti tisztelgés. A saját dalok szövegvilágával jól harmonizál Noszlopi Botond kortárs költő versének, a Létdilemmáknak blues-feldolgozása. Az album felvételei 2017 nyarán és őszén zajlottak. „Az eszközök (analóg keverés, kompresszálás, zengetés, vintage erősítők, effektek és hangszerek) kiválasztásával arra törekedtünk, hogy a hatvanas évek klasszikus hangzásvilágát a legmodernebb hangminőség-elvárásokkal ötvözzük.” – nyilatkozta oldalunknak Bárth János, a zenekar vezetője.  Kiváló zenészbarátaik vendégként egy-egy poszton nagyban hozzájárultak a teljesebb megszólaláshoz: Kendik Gergely és Derecskei Zsolt zongorán közreműködött, Czerovszky Henriett és Kelemen Angelika egy számban vokálozott, Studer-Kovács Veronika pedig klasszikus stílusú éneklésével színezte három dal összképét. A Szerelmesdal című szerzeményhez klip készült Lapos László rendezésében. A CD fizikai formában is megvásárolható, de elérhető valamennyi nagyobb zenemegosztó portálon. A lemezbemutató koncertre 2018. január 19-én a fővárosi Hunnia Art Bisztróban kerül sor.

hoati


Nagykoncertet ad a Jambalaya zenekar
2018-01-04


Jambalaya Live Session nagykoncert és élő koncertfelvétel
2018. január 11.
Budapest, Muzikum Klub & Bisztró


A Jambalaya hazánk első számú New Orleans-i zenét játszó zenekara. A 2005-ös alakulásuk óta négy önálló lemezt jelenttettek meg, külföldi turnék keretein belül bejárták Európát, munkájukat Gundel Művészeti Díjjal jutalmazták. Műsoruk igazi amerikai ihletésű show, mely az energikus élő koncertek alkalmával nyeri meg hallgatóit. Idei első fellépésük alkalmával legújabb, 2017-ben megjelent Live Session című albumuk változatos anyagát mutatják be, vokálszekcióval kiegészülve. A különleges alkalmat élő koncertfelvétellel teszik teljessé. A 2018. január 11-én a budapesti Muzikum Klub & Bisztróban tartandó koncerten készülő stúdiólemezük néhány vadonatúj dalát is hallhatják majd az érdeklődők.



A zenekar tagjai: Nemes Zoltán – ének, billentyűs hangszerek | Bellák Miklós – gitár | Albert Zoltán – szaxofonok | Sóvári Tamás – trombita | Varga Laca – basszusgitár | Szabó Tamás – dobok

Vendégek: Monori Gabriella vokál | Pintér Mónika vokál

Belépő: 1300 HUF (elővételben) | 1600 HUF (a koncert napján) Az elővételes jegyek vásárlása esetén ajándékba adják a zenekar I Just To Wanted To Say című lemezét.
Jegyek kaphatók a helyszínen (hétköznapokon 15–21 óráig, szombaton 17–21 óráig, fizetés kizárólag készpénzzel) és a TIXA rendszerében.

hoati


Idén is folytatódik a Blues Session koncertsorozat
2018-01-02


Az új évben is folytatódik a 2013 őszén indított Blues Session koncertsorozat a Muzikumban.



Tervezett koncertek
január 05. – Muddy Shoes
január 06. – A Magyar Atom újévi koncertje
január 11. – Jambalaya -  Live Session nagykoncert és élő koncertfelvétel
január 18. – ’Sir’ Oliver Mally feat. Pribojszki Mátyás
január 19. – A BLUESVAN.HU bemutatja: Living Blues Project 10 – egyszeri reunion koncert
január 26. – Message To Hendrix
február 02. – Hobo - Meghívás bluesra akusztikus koncert
február 09. – Blues B.R.Others Show

A Muzikum Klub & Bisztró elérhetőségei

1088 Budapest, Múzeum utca 7.
Nyitva tartás: hétfő - szombat, reggeltől estig
Online jegyvásárlás: http://tixa.hu/muzikum_klub
E-mail: info@muzikum.hu
Web: http://muzikum.hu, www.facebook.com/MuzikumKlub

hoati


Folytatódik a Blues Session koncertsorozat
2017-10-28


Az ősz utolsó, a tél első hónapjában is kiváló koncerteket tekinthetnek meg az érdeklődők a Blues Session sorozat keretén belül a budapesti VIII. kerületben fekvő Muzikum Klubban.



Tervezett koncertek
november 02. - Mojo Workings
november 04. - Magyar Atom
november 05. - Fekete Jenő és barátai – John Lee Hooker 100
november 09. - Josh Smith
november 17. - Soulbreakers
november 18. - EC 70
Eric Clapton Tribute Band
november 24. - A Hendrix Project bemutatja: Hendrix 75
december 09. - Pribojszki Mátyás Band – Blues, kolbász, békesség
december 21. - Mojo Workings & Voodoo Papa
december 31. - Ian Siegal Band szilveszter

A Muzikum Klub & Bisztró elérhetőségei
1088 Budapest, Múzeum utca 7.
Nyitva tartás: hétfő - szombat, reggeltől estig
Online jegyvásárlás: http://tixa.hu/muzikum_klub
E-mail: info@muzikum.hu
Web: http://muzikum.hu, www.facebook.com/MuzikumKlub

hoati


Bemutatkozik hazánkban Josh Smith
2017-10-21


Az amerikai Josh Smith a nemzetközi blues szcéna megbecsült gitárosa. 2010 óta a német CrossCut Records jelenteti meg lemezeit, ennek köszönhetően néhány évente Európában is van lehetőség elcsípni. Hazánkba november 9-én látogat három fős zenekarával.

Josh Smith 1979-ben született a Connecticut állambeli Middletownban. Első gitárját három évesen kapta, gitározni hat esztendősen kezdett. A blues zene természetes választás volt számára, hiszen szülei sokat hallgatták otthon Muddy Waters, Albert King, Freddie King, B.B. King, Albert Collins és T-Bone Walker felvételeit. Tizennégy évesen már jammekben szerepelt, többek között Jimmy Thackery, Kenny Neal, Lucky Peterson, Matt ’Guitar’ Murphy és Johnny Copeland társaságában lépett színpadra. Bemutatkozó albumát gimnazista korában Born Under A Blue Sign címmel készítette el. Tanulmányai befejezését követően megalapította a Josh Smith And The Frost nevű triót, mellyel nemzetközi turnéra indult. Első nemzetközi terjesztésű lemeze, a Too Damn Cold 1998 márciusában került piacra. A produceri feladatokat Jim Gaines végezte el, aki olyan zenész óriásokkal dolgozott korábban, mint Santana, Stevie Ray Vaughn, Luther Allison, Steve Miller és Jimmy Thackery. Az új évezred elején családot alapított, Los Angelesbe költözött, majd kísérőzenészként vállalt munkákat. Közben persze szólókarrierjét sem hanyagolta, 2010-től a CrossCut Records adja ki jobbnál jobb anyagait. Legutóbbi albuma, az Over Your Head 2015 tavaszán jelent meg, Joe Bonamassa, Kirk Fletcher és Charlie Musselwhite vendégszereplésével. A német lemezcéggel kötött szerződésnek köszönhetően néhány évente az öreg kontinensen is turnézik, Magyarországon 2017. november 9-én mutatkozik be. A budapesti Muzikum Klub & Bisztróban adandó koncerten társai Nick Ornelas basszusgitáros és Felix Pollard dobos lesznek, de vendégként fellép Benkő Zsolt is. A kiváló hazai gitárosnak az egyik példaképe Smith. „Hét-nyolc éve tűnt fel nekem egy gitáreffekt gyártó cég honlapján kitett videóban. Ami a zenéjében megfogott elsősorban az, hogy a tradíció lépten-nyomon visszaköszön a játékában, de olyan mai formákkal, harmóniákkal és dallamokkal körbe fűzve, hogy egy teljesen új zenei élmény jön létre. Karakteres megszólalás, magabiztos hangszerkezelés, tökéletes hangzás és szív, ami a zenére dobban! Számomra ez Josh Smith!” - nyilatkozta oldalunknak Benkő, tökéletesen összefoglalva Smith zenéjének lényegét.

Belépő: november 8-ig 2900 Ft, a koncert napján 3500 Ft.
Jegyek kaphatók személyesen a Muzikum Klub & Bisztróban, valamint online a www.tixa.hu/lots-music weboldalon.

hoati


Tíz éves a Garda - Benkő Blues Duó
2017-10-08


Tíz éves jubileumát ünnepli Garda Zsuzsa és Benkő Zsolt kettőse. Ennek okán adnak koncertet zenekarrá kiegészülve is 2017. október 19-én a budapesti EllátóHázban.

A Garda - Benkő Blues Duó 2007-ben alakult, azóta számos klubkoncert, fesztivál szereplés és külföldi turné áll mögöttük. Előadásaik rendkívül intenzívek, komplett show-t csinálnak, humoros és közvetlen konferansziéval összekötve a dalokat. Saját szerzeményeket és feldolgozásokat tartalmazó debütáló albumuk 2011-ben Ezüst címmel jelent meg. A közelmúltban Takács Roland basszusgitáros és Sümeghi Tamás dobos csatlakozásával quartetté bővültek. A duó idén ünnepli megalakulásának tízedik évfordulóját, melyet koncerttel tesznek emlékezetessé. A 2017. október 19-én a fővárosi EllátóHázban tartandó esten Garda Zsuzsa és Benkő Zsolt kettőse, valamint a négytagú formáció is fellép. Vendégzenészként szerepel Szabó Tamás szájharmonikás, a vendégzenekar pedig a Keep Floyding legénységének három tagjából (Tóth András - gitár, Balázs Bálint – basszusgitár, ének, Heinfarth György - dobok) verbuválódott trió, a The Good, The Bad and The Ugly lesz.

hoati