Kiemelt koncertek


Chris Bergson
& Ripoff Raskolnikov
2024.04.19.


Dan Patlansky

2024.04.20.


The Mojo
2024.04.26.


Zongorista találkozó
2024.04.26.


Fekete Jenő 60

2024.04.27.


Jumping Matt
and His Combo
és a Körösparti Vasutas
Koncert Fúvószenekar
2024.04.27.


Shemekia Copeland

Little G Weevil
and his band

2024.07.17.

Ajánlott albumok

Hobo Blues Band
Hobo Blues Band
Idegen tollak
Mojo Workings
Mojo Workings
Long Step
Alastair Greene
Alastair Greene
Alive In The New World
Mick Pini
Mick Pini
Backtrack
The Özdemirs
The Özdemirs
Introducing The Özdemirs
Layla Zoe
Layla Zoe
Nowhere Left To Go
The Holmes Brothers
The Holmes Brothers
State Of Grace
Buddy Guy
Buddy Guy
Blues Singer




Archívum

Tíz éves a Garda - Benkő Blues Duó
2017-10-08 | koncertajánló


Tíz éves jubileumát ünnepli Garda Zsuzsa és Benkő Zsolt kettőse. Ennek okán adnak koncertet zenekarrá kiegészülve is 2017. október 19-én a budapesti EllátóHázban.

A Garda - Benkő Blues Duó 2007-ben alakult, azóta számos klubkoncert, fesztivál szereplés és külföldi turné áll mögöttük. Előadásaik rendkívül intenzívek, komplett show-t csinálnak, humoros és közvetlen konferansziéval összekötve a dalokat. Saját szerzeményeket és feldolgozásokat tartalmazó debütáló albumuk 2011-ben Ezüst címmel jelent meg. A közelmúltban Takács Roland basszusgitáros és Sümeghi Tamás dobos csatlakozásával quartetté bővültek. A duó idén ünnepli megalakulásának tízedik évfordulóját, melyet koncerttel tesznek emlékezetessé. A 2017. október 19-én a fővárosi EllátóHázban tartandó esten Garda Zsuzsa és Benkő Zsolt kettőse, valamint a négytagú formáció is fellép. Vendégzenészként szerepel Szabó Tamás szájharmonikás, a vendégzenekar pedig a Keep Floyding legénységének három tagjából (Tóth András - gitár, Balázs Bálint – basszusgitár, ének, Heinfarth György - dobok) verbuválódott trió, a The Good, The Bad and The Ugly lesz.

hoati


Jubileumot ünnepel a Boogiefeszt
2017-10-01 | koncertajánló


Hazánk legnagyobb boogie woogie fesztiválja idén ünnepli 10. jubileumát. A rendezvény az eddigi évek legizgalmasabb programkínálatával várja az érdeklődőket. A három napos fesztivál nagykoncertje új helyszínen, az Audi Aréna Győrben kerül megtartásra. A két részes előadáson láthatóak és hallhatóak lesznek az elmúlt évek legsikeresebb dalai és show elemei.

A 10. Boogiefeszt egy nagyszabású koncertshow-val ünnepli jubileumi évfordulóját az Audi Aréna Győrben. A tíz éves töretlen sikersorozat és teltházas előadások után a boogie woogie mesterei az eddigi esztendők legizgalmasabb koncertjével készülnek. Az előadáson a műfaj legrangosabb külföldi művészei, a hazai zenei élet kiemelkedő zenészei, valamint meglepetésvendégek fogják szórakoztatni a közönséget. A rendkívül pörgős és sok humorral fűszerezett, egész estés showműsor keretében izgalmas zongorapárbajokat és zenei bravúrokat is hallhat a közönség. A sok hangszert felvonultató koncertet profi boogie woogie táncosok teszik még emlékezetesebbé látványos és akrobatikus táncmozdulataikkal. Az est házigazdája a Dániel Balázs Boogie Woogie Trió, hazánk első számú boogie woogie zenekara, a sztárvendég pedig az In The Summertime című világsláger szerzője és előadója, Mungo Jerry lesz. Az eddigi alkalmakkor a teljesség igénye nélkül olyan neves előadók léptek fel, mint Benkó Sándor, Fenyő Miklós, Bolyki Balázs, Wendy DeWitt, Lluís Coloma és Silvan Zingg.

Tervezett program

2017. december 7. - Boogie Christmas - ingyenes fesztiválindító koncert, helyszín: Árkád Győr
2017. december 8. - Boogie Cocktail - vacsorával egybekötött zenés-táncos est, helyszín: Hotel Rába City Center étterem és söröző
2017. december 9. - Boogie Show - jubileumi koncert show, helyszín: Audi Aréna Győr

Fellépők
Házigazda: Dániel Balázs Boogie Woogie Trió (HU) || Mungo Jerry (UK) || Nicolle Rochelle (USA) || Christoph Steinbach (AT) || Albert Koch (DE) || Pleszkán Écska (HU) || Grzegorz Cherubinski & Agnieszka Cherubinska (PL) || Rasmus Holmqvist & Tove Holmqvist (SWE)

Jegyvásárlás: Jegyek kaphatók a jegy.hu hálózatán és a jegyértékesítési pontokon.

További információ: http://boogiefeszt.hu

hoati


Joe Bonamassa: Live At The Greek Theatre
2016-10-26 | kritika


Joe Bonamassa zenész családba született, az édesapja gitározott, a nagyapja és a dédapja trombitált. Az utat atyja jelölte ki számára: az első gitárját tőle kapta, amin eleinte klasszikus zenét tanult. Később elkezdte böngészni a családi lemezgyűjteményt, bárhová nyúlt, blues lemezekre bukkant, az elektromos gitárok hangzása teljesen lenyűgözték. Bemutatkozó albumát 2000-ben készítette el, azóta szinte valamennyi lemeze vezette a Billboard slágerlistákat. Pályafutása során számos az Egyesült Államokban és az öreg kontinensen rögzített koncertje jelent meg. Legutóbbi élő albumán Muddy Waters és Howlin’ Wolf dalait játssza, míg tavaly Albert King, B.B. King és Freddie King életműveit vette górcső alá és készítette el saját verzióit a szerzeményeikből. A Live At The Greek Theatre című dupla lemez a legendás Los Angeles-i Greek Theaterben került rögzítésre. A kiadvány egyenlő arányban tartalmazza a „Három Királyok” felvételeit, természetesen mindegyiküktől felcsendülnek a legnagyobb slágereik. A zenészi teljesítmények első osztályúak, ahogy az egy ilyen kaliberű produkcióhoz illik. A kiemelkedő marketing stratégiával bíró, mindig elegáns Bonamassa gitárjátékára nincsenek jó jelzők, pazarul pengetett, csodásan improvizált. Hangja továbbra is kellemes, egyben kifogásolható, ami valószínűleg így is marad. Korabeli gitárok nagy választékán játszik: a Gibson gitárok közül pengeti az ES-t, a Les Pault, a Flying V-t, két Custom Shop modellt, továbbá két Fender Stratocastert is megszólaltat. Hangszerválasztásának ékköve az a Lucy névre hallgató Flying V, amin egykoron Freddy King játszott, most az akciófilmsztár, Steven Seagal tulajdona. Mindvégig kiemelt szerep jutott a veterán billentyűs Reese Wynans-nek, aki 2014-ben a Different Shades Of Blue című albumon játszott először Joe Bonamassával. A Mahalia Barnes - Jade MacRae - Juanita Tippins trió nemcsak háttérénekel, hanem némely dalokban megkapják a szólórészt is, nem véletlenül. Szenzációs énektudásuk nélkül szegényebb lenne ez az anyag.

Mascot Label Group, 2016

hoati


Folytatódik a Blues Session koncertsorozat
2016-10-19 | koncertajánló


Az ősz utolsó, a tél első hónapjában is kiváló koncerteket tekinthetnek meg az érdeklődők a Blues Session sorozat keretén belül a budapesti V. kerületben fekvő Muzikum Klubban.



Tervezett koncertek
november 3.
Mojo Workings
november 4.
Ripoff Raskolnikov & Nagy Szabolcs
november 10.
Beaux Jaxon And Friends
november 12.
Raphael Wressnig & The Soul Gift Band lemezbemutató
november 19.
Magyar Atom
november 25.
Hendrix Project: Hendrix ’74’, közreműködik: Lamm Dávid - gitár, ének, Tomor Barnabás - basszusgitár, Molnár Dániel - dobok; vendégek: Király Martina - ének, II. Szász Ferenc - gitár, Kardos Dániel - gitár, Rónai Zsolt - gitár
december 1.
Őrtorony feat. Gál Gábor
december 2.
Jambalaya feat. DJ Q-CEE
december 11.
Ian Siegal Band
december 14.
Vojnits Attila ’40+20’ születésnapi koncert
december 20. Stoned - 100 % Rolling Stones feat. Peter Kovary & The Royal Rebels
december 21.
Mojo Working feat. Wild Cow Sonny
december 22.
Ripoff Raskolnikov Band, előzenekar: Terra Profonda
december 23.
Muddy Shoes 20. születésnapi koncert
december 29.
EC 70 - Eric Clapton Tribute Band, vendég: Borsodi Blues Collective

hoati


Led Zeppelin: The Complete BBC Sessions
2016-10-12 | kritika


A Led Zeppelin BBC Sessions című dupla albuma 1997. november 11-én jelent meg. Az első lemezen 1969-ben rögzített szerzemények hallhatók, a második lemezen pedig az 1971. április 1-jén, a londoni Paris Theatre-ben adott fellépés tíz száma kapott helyet. A sessionok alkalmával a banda először üres teremben, később közönségnek játszott. Jimmy Page eredetileg három albumnyi terjedelmű anyagot válogatott össze, a kiadó nyomására jelent meg végül dupla lemez. A kettős platina minősítést kapott BBC Sessions remasterelve, kilenc számmal kiegészítve, The Complete BBC Sessions címmel került ismét piacra. A kiadó a plusz dalokat egy harmadik lemezre szerkesztette össze: találunk közöttük hivatalosan eddig meg nem jelent felvételeket a Playhouse Theatre-ben, az Aeolian Hallban és a Paris Theatre-ben adott fellépésekből, gyűjtőknek azonban az igazi csemegét a három utolsó szám nyújtja. A Maida Vale Studio-ban 1969. március 19-én rögzített session mesterszalagjait valaki a BBC-ben törölte, a bootleg verziókon mindeddig egy középhullámú rádióadásból felvett változat keringett. Információ nincs arról, hogy miből dolgoztak most, de a végeredmény viszonylag szépen szól. A műsorvezető Alexis Korner volt, akinek az 1968-ban kiadott New Generation Of Blues című albumán két dalban Robert Plant is énekelt. Kakukktojásként szerepel a lemezen a White Summer, hiszen szerkesztett változata már korábban felkerült a Coda 1993-as remaster verziójára, itt végre teljes pompájában hallható. A kiadvány promóciója kifogástalanra sikerült, a közösségi médiában folyamatosan hirdették az anyagot, a What Is And What Should Never Be-hez videoklipet készítettek, a megjelenés előtt pedig beszélgetős-zenehallgatós sajtóeseményt tartottak Page közreműködésével. Nekünk rajongóknak nincs már más dolgunk, mint hogy beszerezzük a tripla albumot.

Warner Music Group / Magneoton, 2016

hoati


Jackie Orszáczky Emlékkoncert a Muzikumban
2016-10-06 | koncertajánló


Jackie Orszáczky Emlékkoncert feat. Tóth Vera, Tátrai Tibor, Vasicsek János
2016. október 21.
Budapest, Muzikum Klub


Orszáczky Miklós és Tátrai Tibor 2001 februárjában Ausztráliában rögzítette a Deserted Downtown című lemezt. A két régi barát a felvételek során kizárólag analóg technikát alkalmazott, az album hangzása így nem steril és mesterkélt, közelebb áll a színpadi megszólaláshoz. A nagy sikerű lemez kiadásának 15. évfordulója alkalmából Orszáczky Jackie Emlékkoncertet adnak a fővárosi Muzikum Klubban. A 2016. október 21-én tartandó esten elhangzik a lemezről válogatott dalok mellett néhány Syrius- és Jackie szerzemény is. Orszáczky és felesége, Tina Harrod hangját Tóth Vera, illetve Vasicsek János idézik meg.

Közreműködik: Tátrai Tibor (gitár) | Tóth Vera (ének) | Vasicsek János (ének) | Bensó Pál (dob) | Szkladányi András (basszusgitár) | Csizmadia Dávid (trombita) | Csejtey Ákos (szaxofon) | Abbas Murad (pozan) | Bérces Viktor (billentyűs hangszerek)

Belépő: 2300 HUF (elővételben) | 2800 HUF (a koncert napján)

hoati


Saját hanganyaggal jelentkezett az ifjú gitáros
2016-10-01 | hír


Fehér Ádám tavaly robbant be a köztudatba, amikor több lap is megírta, hogy a Pécsi Magasfiúk Dalárdájának kilencéves szólógitárosa van Ádám személyében. A kisiskolás az azóta eltelt időben számos kiváló zenésszel játszott együtt és saját felvétellel is büszkélkedhet.

Édesapjától kezdett leckéket venni Fehér Ádám, ma már tőle tanul gitározni Fehér Tamás, a brit súlyemelő-válogatott egykori szövetségi kapitánya. Az elektromos gitárba akkor habarodott bele a fiúcska, amikor öt és fél éves korában meglátogatta a papát Angliában, és meglátta nála a hathúros hangszert. Rögtön kipróbálta, megtetszett neki a hangzás. Kezdetben Stefaich Tiborhoz (Beathoven), majd Juhász Kornélhoz (Cornelio Tutu Band) járt tanulni. Szabadidejében sokat foglalkozik a hangszerrel egyedül is, komplex Jimi Hendrix számokat sajátít el: az interneten megnézi a Rolling Stone magazin által minden idők legjobb gitárosának kikiáltott ikon koncertfelvételeit, lesi a kezét, a mozdulatait és addig próbálja mímelni Hendrixet, míg hangzásban tökéletes nem lesz. Soha nem kell ösztökélni a gyakorlásra, iskolán, otthoni tanuláson és a gördeszkázáson kívül mindig ott van a hangszer a kezében. Komoly zenészek szerint is fülében-szívében él a blues. Tavaly júliusban kezdett koncertezni, azóta közel negyven alkalommal állt színpadra. Tiszteletbeli tagja a Pécsi Magasfiúk Dalárdájának, olyan kiváló zenészekkel és zenekarokkal játszhatott együtt, mint Fekete Jenő, Benkő Zsolt, Borsodi László, Petendi Tamás, a Török Ádám és a Mini, a Tűzkerék xT, a Blues Steel, a P. Mobil és a B The First. Induló zenei pályájának talán eddigi legnagyobb pillanata az volt, amikor idén nyáron EB Davisszel, a blues utazó nagykövetével koncertezhetett. Pár héttel ezelőtt megtörtént az, amiről a kis gitáros talán álmodni sem mert, megjelent első, négy nótát tartalmazó demo albuma, melyen a P. Mobil két zenésze, Tarnai Dániel basszusgitáros és Szebelédi Zsolt dobos közreműködött. A Fehér Ádám Blues Factory néven futó formáció felvételei felkerültek a világ legnagyobb videomegosztó portáljára is.

Fehér Ádám a közeljövőben az alábbi koncerteken lép fel vendégként
október 8. - P. Mobil, Budapest, Crazy Mama
október 14. - Tűzkerék xT, Budapest, Glob Royal
október 29. - Török Ádám és a Mini Trió, Budapest, Budavári Művelődési Ház
november 14. - Henrik Freischlader Trio, Budapest, A38 Hajó
november 25. - Blues Steel, Budapest, Fővárosi Művelődési Ház

szöveg: hoati, fotó: Császár Márta (Kifra)


Itt az ideje, hogy a közönséget is megnyerjem – interjú Borsodi Lászlóval
2015-10-31 | beszélgetések


Békéscsaba és környéke számos kiváló blues muzsikust adott hazánknak. Közéjük tartozik Borsodi László, aki 2005 táján alakította meg a Borsodi Blue nevű formációt, amivel két meglepően színes, a tradicionális tizenkettesek világától messzire elkanyarodó lemezt készített. A zenekar háza táján változások voltak az elmúlt időszakban. Erről, no meg a Classic Blues című rádióműsor fogadtatásáról tudhatunk meg többet az alábbi interjúban.

Tavaly csatlakozott a Borsodi Blue nevű formációhoz a 2014. évi X-Faktor talán legtitokzatosabb személyisége, Andelic Jonathan. Hogyan kerültetek vele kapcsolatba?
A Borsodi Blue második lemezéhez hasonlóan, a harmadikat is Little G Weevillel kezdtük el csinálni. Gábor felajánlotta, hogy a dalszövegíráson túl az album produceri munkáját is elvégzi, ehhez azonban egy kikötése volt: legyen profi az ének, profi angollal. Amikor az X-Faktorban meghallotta Andelic Jonathant, és kiderült, hogy csabai, egyből összeállt a kép. Tavaly decemberben érkeztek a stúdióba, Jota teljesen felkészült volt és fantasztikusan teljesített. Két nap alatt felénekelte a lemezt. Szédületes, teljesen egyedi orgánuma van, izgalmas volt a zenémet egy nemzetközileg is top hanggal hallani. Korábban Little G Weevil is felénekelt egy számot, a Ghost Town című szerzeményben pedig gitározik is.



Jelenleg hol tartanak az albummal kapcsolatos munkálatok?
A lemez elkészült, de jelenleg fiókban van. Sajnos ezzel az anyaggal is úgy jártam, mint az előzővel: mire elkészült, túl voltam rajta, és mást akartam csinálni. Lehet, ez nem így működik normális esetben. A zenekarban azonban nem volt meg az alkotói szikra, kb. egy éve nem komponáltam triózenét, egy árva dal nem akart kipottyanni a már a meglévő anyagon túl. Mikor közöltem Gáborral, hogy párhuzamosan egy másik formációt is csinálnék, megtorpant a történet, hozzáteszem, teljesen meg tudom érteni reakcióját. Így is csak a köszönet hangján szólhatok, hiszen Little G azon kevesek egyike, aki mindig hitt bennem és segített.

Mit lehet tudni az új projektről?
Körülbelül két éve érzem a sejtjeimben, hogy mit szeretnék, és örülök, hogy végül is volt bátorságom megvalósítani. A zenekarban billentyűs hangszereken Binder Norbert játszik, én énekelek és gitározok, az egyik dobos Mezőfi ’Fifi’ István, a másik Kiss Tomi, annak függvényében, hogy éppen ki ér rá. Basszusgitár nincs, Norbi végig bal kézzel tolja a basszust egy külön klaviatúráról, ami egy bass combóba van kivezetve, mellette természetesen zongora, Hammond, nagyon megdörren a banda! Sok blues, egy-két favorit Robben Ford nóta, néhány újabb saját szerzemény. Azt próbálom elérni, hogy remekül érezzük magunkat a színpadon, hogy áramoljon az energia. A próbák nagyon jók, alig várjuk a bulikat, jó ezt érezni. A Borsodi Blues Collective november 28-án mutatkozik be Budapesten a Körlet Teraszban, majd december 18-án Békéscsabán az Elefántban.

Mik a terveid a közeli és a távoli jövőre nézve?
Nincsenek tervek. Jól akarom magam érezni, fejlődni szeretnék. Jobb koncertekre fogok törekedni, olyanokra, ami után úgy megy haza a közönség, hogy „húúú basszus, ez de baromi jó volt". Nem a szakmának, inkább a közönségnek szeretnék tetszeni, szórakoztatni akarok, persze nem minden áron. Most ezt érzem. A szakma már veregeti a vállam tíz éve, itt az ideje, hogy a közönséget is megnyerjem.

Immár két éve, hogy Békéscsabán elindult a város egyetlen netrádiója, ahol felkértek egy blues témájú műsor vezetésére. Milyen visszajelzéseket érkeztek a műsorral kapcsolatban?
A rádiózás abszolút hobbi az életemben, szerelemből csinálom, másképp nem is lehet. Én a rádió mellett nőttem fel, éjjel-nappal a rádiót hallgattam, innen a vonzalom. Sokan hallgatják, határon túli magyarok is, de soha nem kérdeztem és nem is akarom tudni, hogy pontosan hányan. Ha csak ketten, akkor is csinálom. A www.miradionk.hu oldalon, a Hangraktár menüpontban sok régi adást meg lehet hallgatni – a műsor címe: Classic Blues. Ajánlom pl. a Ferenczi Gyurival készült beszélgetésem, igazán pörgős lett, ha-ha! Köszönöm az interjút, üdvözlöm a Blues van olvasóit, és várunk mindenkit a koncerteken, nem fogtok csalódni!

hoati


Blues Session koncertek a Muzikumban
2015-10-25 | koncertajánló


Az ősz utolsó, a tél első hónapjában is kiváló koncerteket tekinthetnek meg az érdeklődők a Blues Session sorozat keretén belül a budapesti V. kerületben fekvő Muzikum Klubban.



Tervezett koncertek
november 05. – Ripoff Raskolnikov Band
november 12. – Ütött-Kopott Angyal
november 19. – I.M. B.B. King, közreműködik a Muddy Shoes zenekar, Neumann Balázs, Dennert Árpád és Jász András
november 20. – Capriccio 15. éves születésnapi koncert, vendég: Török Ádám, Tátrai Tibor és Németh Károly
november 21. – Little G Weevil & The Juke Joint Trio
november 27. – Jambalaya – 10 év New Orleans Budapesten
december 03. – Ripoff Raskolnikov Band
december 04. – BlueStone featuring Lukács Peta + SelectGuitars Workshop
december 11. – Magyar Atom
december 16. – Louisiana Double
december 19. – Jerry Lee's Rock'n'Roll Service
december 20. – Keith Richards 72. születésnapi koncert
december 23.
Mojo Workings
december 29. – EC 70 - Eric Clapton est, Borsodi Blues Collective
december 31. – Mystery Gang szilveszter

hoati


Jarekus Singleton: Refuse To Lose
2015-10-19 | kritika


Jarekus Singleton a blues szülőföldjén, a Mississippi-deltában született, ott ahol olyan nagyságok látták meg a napvilágot, mint Charley Patton, Son House, B.B. King és Otis Rush. Gyermekkorában többféle stílus megérintette: családtagjai révén a gospel, majd a blues zene, Albert King, B.B. King, Freddie King és Stevie Ray Vaughan munkássága különösen lenyűgözte, később pedig a rap. Mindezen hatás második lemeze, a Refuse To Lose nótáiban tetten érhető. Az Alligator Records részére készített album a számok témaválasztását, a néhol meglepő dalszövegeket és a zenei stílus frissességét tekintve is kortárs anyag. A harmincas évei elején járó zenész együttesét Ben Sterling basszusgitáros, John ’Junior’ Blackmon dobos és James Salone orgonista alkotja. Ez utóbbi muzsikus játéka hangulatos keretbe foglalja a lemezen található izgalmas zenét. A dalok szerzőként vagy társszerzőként Jarekus Singleton nevéhez fűződnek, akiről nyilvánvaló, hogy sokat fogunk még hallani a jövőben.

Alligator Records, 2014

hoati


Soulbreakers lemezbemutató a Muzikumban
2015-10-16 | koncertajánló


Soulbreakers – Beat Up! lemezbemutató koncert
2015. október 22.
Budapest, Muzikum Klub




A soul, funk és blues dalokat játszó Soulbreakerst Ratkóczi Huba alapította, aki eredetileg gitáros, ebben a formációban azonban basszusgitáron játszik. A Napokon zenekarból csatlakozott hozzá Mózes Zoltán. Az alapítók között volt még Péter Gábor és Radovics László ’Kyru’ is. Őket a ’90-es évek legendás rhythm & blues együtteséből, a Kyru Gotta Humble-ből ismerhetjük. A zenekar énekesnője, Pleszkán Écska sikerrel szerepelt 2012-ben a The Voice műsorában Somló Tamás csapatának versenyzőjeként. Écska az elmúlt másfél évben elválaszthatatlan részévé, teljes körű tagjává vált a Soulbreakers megzabolázhatatlan és energiával teli formációjának, valamint tökéletes kiegészítője a banda férfi énekesének, Kyrunak. A Soulbreakers zenekar 2015. október 22-én a fővárosi Muzikum Klubban mutatja be debütáló, Beat Up! című albumát, és zárja a 2015-ös „Örökség” koncertsorozatát, ahol a nagy öregek zenei szellemiségét vették át sok-sok közös zenélés keretében. Természetesen ezen az estén is lesz vendégük, Tátrai Tibor és Tóth János Rudolf személyében.

hoati


Mark Robinson single-t adott ki
2015-10-13 | hír


Mark Robinson sokáig a tanult hivatásában, a telekommunikációban dolgozott, és ha tehette kedvtelésének, a gitározásnak hódolt. Élete döntő fordulatot 2004-ben vett, amikor úgy döntött, hogy a munkáját feladva csakis a zenélésnek él. Eddigi két blues rock stílusú lemeze, a 2010-ben megjelent Quit Your Job - Play Guitar, majd a három év múlva kiadott Have Axe - Will Groove kiváló kritikákat kapott, bizonyítva, hogy az évekig háttéremberként muzsikáló nashville-i zenészből valódi egyéniség lett. Robinson legfrissebb anyaga, a kizárólag digitálisan megjelent Gone South két különböző felállással rögzített számot tartalmaz, a címadó dal elektromos rock és akusztikus roots verzióját. Mindkét változathoz Charles Brandon rendezésében videó készült, amelyek ide és ide kattintva tekinthetők meg.

hoati


Csepelen és Óbudán is zenéjével emlékeznek Radics Bélára
2015-10-08 | koncertajánló


Épp október 18-án lesz harminchárom esztendeje annak, hogy minden idők egyik legjobb magyar gitárosa, Radics Béla visszaadta lelkét teremtőjének. Azóta számtalan kisebb-nagyobb koncerttel, rendezvénnyel tisztelegtek emléke előtt, s úgy tűnik az egykori rajongóknak, az újabb kori követőknek természetes igénye marad a fiatalon elhunyt zenész emlékének ápolása. Idén különböző szervezetek, személyek rendezvénysorozattal róják le tiszteletüket.

2015. október 10-én a csepeli Radnóti Miklós Művelődési Ház (1214 Budapest, Vénusz u. 2.) már 18 órától várja a gitárkirály híveit egy hamisítatlan rock koncertre, ahol az RB Emlékzenekar, a Rockblock és a Tűzkerék xT idézi fel a hőskort a Kapitány, valamint a korszak legjobb dalaival. Ismert, Radics Béla 2012 júliusa óta posztumusz Csepel díszpolgára, s több szálon kötődik a Radnóti Miklós Művelődési Házhoz, így az épület folyosóján Radics Béla a Radnótiban címmel időszaki fotókiállítás is megtekinthető lesz.
Október 16-án ugyancsak Radics Béla emlékműsort rendeznek, Észak-Pest után ezúttal az óbudai Glob Royal Klubban (1036 Budapest, Csemete u. 5.). Az est házigazdája Török Ádám, aki amellett, hogy a Mini együttes frontembere, Béla korai zenésztársa, barátja is volt. A koncert főszereplője ezúttal is az esztergomi Tűzkerék xT, aki immár huszonöt éve gondozza Radics zenei örökségét. A zenekarral meglepetésvendégek is színpadra lépnek. Az óbudai klub egyébként kéthavonta ad otthont majd a Tóth Tamás Béla vezette neves csapatnak.
Október 17-én, szombaton délelőtt 11 órakor a Radics Béla – Rockzenészek Érdekvédelmi Emléktársasága (volt Radics Béla RB. Emléktársaság) koszorút helyez el a XIII. ker. Gyöngyösi u. 47. szám alatti, egykori lakóhelyének házfalán. Az emléktábla koszorúzást követően a gitárkirály hívei a közelben felállított szobornál is leróhatják tiszteletüket.


Lemezbemutató koncertet ad Upor András
201510-05 | koncertajánló


Upor András - Let The Song Work On You lemezbemutató koncert
2015. október 08.
Budapest, Toldi Klub




Upor András gyerekként először klasszikus gitárt kezdett tanulni, de kamaszkorában, az USA-ban töltött évek alatt megismerte a delta bluest és egyre inkább ez a zenei irányzat kezdte érdekelni. Aztán a londoni Goldsmiths Egyetem zeneszakán tanult, ahol diplomát is szerzett 2013-ban. Hazatérése után mutatkozott be szóló produkciójával, és azóta rendszeresen koncertezik országszerte. A Let The Song Work On You című első nagylemeze október 2-án jelent meg a budapesti Lone Waltz Records-nál. A kiadvány tíz dala mind különböző állomásokat és műfaji érdeklődéseket jelenít meg az ifjú zenész eddigi pályájáról, épp úgy szerves része az amerikai folk, mint a delta blues, a polbeat, vagy a nyolcvanas évek punk zenéje. A kiadványhoz tartozó első videoklip, a One Bright Morning szeptember 24-én került bemutatásra, míg a lemezbemutató koncertre október 8-án kerül sor a Toldi Klubban.


Little G Weevil novemberben Budapesten koncertezik
2015-10-02 | koncertajánló


Little G Weevil & The Juke Joint Trio
2015. november 21.
Budapest, Muzikum Klub


Little G Weevil, vagy ahogy itthon sokan ismerik, Szűcs Gábor az egyetlen olyan magyar blues zenész, aki Amerikában sikereket ért el, és neve a tengerentúlon is névjeggyé vált. Első, teljes egészében saját számokból álló szólólemeze Southern Experience címmel 2008-ban jelent meg az Egyesült Államokban. Szóló karrierének második albuma, a The Teaser világszerte kitűnő kritikát kapott. A korong számos amerikai és nemzetközi blues slágerlista dobogós helyén szerepelt. 2013 januárjában megnyerte a The Blues Foundation által évente megrendezésre kerülő International Blues Challenge versenyt szóló/duó kategóriában, ugyanekkor kategóriája legjobb gitárosa címet is megszerezte. Ugyanezen év nyarán került kiadásra harmadik önálló CD-je Moving címmel. Az angliai Mojo Magazine a 2013-as esztendő legjobb albumai közé választotta a lemezt. Utazásai során számos világhírű muzsikussal játszott együtt, a Muzikum Klubba a The Juke Joint nevű triójával érkezik.

Belépő: 3900 Ft. Jegyek – limitált példányszámban – 2015. október 5-től kaphatók a Muzikumban, valamint a L’Harmattan Kiadó könyvesboltjaiban (1053 Budapest, Kossuth Lajos u. 14–16.; 1085 Budapest, Horánszky u. 20.).

hoati


Robert Plant: lullaby and... The Ceaseless Roar
2014-10-29 | kritika


Robert Plantet, a Led Zeppelin frontemberét nem kell bemutatni senkinek, hiszen a korszakalkotó, egész világ ízlését meghatározó, vérbeli rock zenekart mindenki ismeri. Az aranytorkú énekes 1982 óta készít szólólemezeket, amelyek közül a Pictures At Eleven, a Dreamland és a Mighty ReArranger kiállta az idők próbáját. Négy évvel legutóbbi, hazájának eladási listáján a harmadik helyre felért Band Of Joy után idén ősszel jelentette meg szólópályája tizedik hanganyagát. Ahogy azt Plant több helyen is lenyilatkozta, a lullaby and... The Ceaseless Roar valószínűleg az utolsó munkája, a zenei pályájának vége. A régi zenésztársakból és új közreműködőkből álló, két éve működő együttesével, a Sensational Space Shiftersszel rögzített albumon tizenegy dalt találunk, ebből kilenc saját szerzemény, a maradék kettő, a Little Maggie és a Poor Howard pedig átirat. Az életről, szerelemről, kihagyott lehetőségekről, a többségében talán már elfeledett szeretőkről és barátokról szóló dalok a „fogyasztói” elvárásokkal dacolva sokszínűek, a rock, folk, klasszikus blues, mi több az elektronikus zene elemei szövik át őket. A lullaby and... The Ceaseless Roar nem korszakalkotó lemez, de hiteles, bármilyen aspektusból vesszük górcső alá, teljesen világos, hogy hűen képviseli a Robert Plant által fontosnak tartott törvényszerű változást.

Nonesuch Records / Warner Music, Magneoton, 2014

hoati


Blues Session koncertek a Muzikumban
2014-10-25 | koncertajánló


Az ősz utolsó, a tél első hónapjában is kiváló zenekarokat tekinthetnek meg az érdeklődők a Blues Session koncertsorozat keretén belül a budapesti Muzikum Klubban.



Tervezett koncertek
november 6. – Band Of Gypsys Allstar – Jimi Hendrix egy kicsit másképp
november 7. – Ferenczi György és a Rackajam
november 21. – Jambalaya: „Amerikából jöttem” – lemezbemutató ráadás
november 22. – Tátrai Trend
november 25. – Lousiana Double: Magányos apák éneke – lemezbemutató
november 27. – Ripoff Raskolnikov Band (A – HUN)
november 28. – Pribojszki Mátyás Band – Back Home!
december 4. – BlueSpot feat. Danics Dóra
december 5. – Soulbreakers
december 13. – Deák Bill Blues Band
december 19. – Mojo Workings feat. Ripoff Raskolnikov
december 20. – Magyar Atom
december 27. – Blues Session Karácsony: Fekete Jenő, Szász Ferenc, Kőmíves ’Stone’ András – Blues For Robert, Albert and Stevie
december 29. – Peter Lippa Band (SK)

hoati


Crosby, Stills, Nash & Young: CSNY 1974
2014-10-21 | kritika


A Crosby, Stills & Nash 1968-ban jött létre a rocktörténelem egyik első supergroupjaként. A triót alkotó zenészek mindegyike jelentős, de különböző okok miatt kifáradt együttesből érkezett. Bemutatkozó lemezük a megalakulásukat követő évben jelent meg. A banda nevét viselő album többszörös platinalemez lett, évekkel később bónuszokkal kiegészítve újra megjelentették. Neil Young az 1966 és ’68 között működő Buffalo Springfieldben szerzett tapasztalatokkal, két szólóalbummal a háta mögött, 1969 nyarán csatlakozott a három nagynevű gitáros-énekes alkotta csapathoz. A woodstocki fesztiválon kirobbanó sikert aratott Crosby, Stills, Nash & Young 1970-ben készítette el a Déja Vu című lemezt, amely felkerült a Rolling Stone magazin minden idők ötszáz legkiemelkedőbb albumának listájára. A zenekar második stúdiólemeze a ’70-es évek elején a folyamatos belső ellentétek végett nem jött létre, azonban Elliot Roberts és Bill Graham nyomására 1974-ben harmincállomásos, bruttó tizenegy millió dolláros bevételt hozó stadionturnén vettek részt. A turné negyven éves évfordulója alkalmából Joel Bernstein és Graham Nash úgy döntött, hogy azon koncert felvételekből, amiket rögzítettek, válogatás albumot állítanak össze. A CSNY 1974 címet viselő anyag egylemezes változatban, valamint extra kiadásban is megjelent. A szimpla album tizenhat szerzeményt tartalmaz, köztük olyan örökérvényű dalokat, mint a Wooden Ships, a Helpless, a Suite: Judy Blue Eyes, a Chicago, vagy a komoly politikai hatással bíró Ohiót, ami négy fiatalnak állított emléket, akiket egy vietnámi háborúellenes tiltakozáson gyilkoltak meg. A megalakulását követő években a Beatleséhez hasonló népszerűségű banda folk-rock, country-rock jellegű számai a mai rockhoz képest avittnak tűnhetnek, de nem lennék meglepve, ha a koncertlemez hatására a felvételek idején csúcsformában lévő együttest az idősebb generációkon kívül sok fiatal is megszeretné.

Magneoton / Warner Music, 2014

hoati


A magyar dzsesszélet kiválóságai a Rockmúzeum színpadán
2014-10-18 | hír


Új programsorozatot indít a Radics Béla RB Emléktársaság. A Hírességek Csarnoka, a magyar Rockmúzeum támogatásával megvalósuló rendezvény „Nyilvános interjúk, baráti beszélgetések kortárs zenészekkel” címmel 2014. október 26-án 15 órakor kezdődik, ahol az őszi klubidényben első alkalommal a hazai dzsessz-rock nagy úttörőit látják vendégül. A színvonalas beszélgetést Halper László vezeti, akinek nemrég került boltokba a különböző formációjú Rákfogó együttesről szóló kötete Zenészlegendák II. címmel. A nemzetközi szintű dzsesszgitáros interjúalanyai az Új Rákfogó – és persze több más zenekar – legendás tagjai lesznek: Babos Gyula, Kati Horváth Lajos, Kőszegi Imre, Ráduly Mihály és Szakcsi Lakatos Béla. A klubbelépő egyben a múzeum megtekintéséül is szolgál. A Rockmúzeum a RAM Colosseum területén, a Budapest, XIII. kerület, Kárpát u. 23. szám alatt található.


Ady - Hobo: A föltámadás szomorúsága
2014-10-14 | kritika


Földes László Hobo az elmúlt évtizedekben szívesen keverte a zenét az irodalommal, biztos kézzel választva ki azokat az ikonikus alakokat, akik illeszkednek az ő előadásmódjához, akiknek az életműve valahol rokon az övével. József Attila, Faludy György, Pilinszky János – főként ők voltak a magyar irodalomból azok, akiknek munkásságát feldolgozta. A közelmúltban Vidnyánszky Attilával közösen határozták el, hogy a Nemzeti Színházban csinálnak egy Ady-estet. Erre készülve gyűjtöttek össze kilencven verset, ebből lett harmincöt, illetve harmincegy, ami az előadásban, illetve A föltámadás szomorúsága című lemezen hallható. A költemények jó részét maga Hobo választotta ki, de segítségére volt Jász Attila költő, valamint a Nemzeti Színház igazgatója is. A lemez ívét a haza, a szerelem, a számvetés és az elmúlás adja, ezeknek megfelelően vannak énekelt versek, zenei aláfestéssel elmondott versek, és vannak zene nélkül szavalt költemények. A zenei részt Fekete-Kovács Kornél vállalta magára, aki leginkább jazz vonalon ismert, így nem meglepő, hogy az itt hallható szerzemények sokkal inkább tartoznak a jazz területére, mint a blueséra. A fúvós hangszerek mellett billentyűn is játszó muzsikus a feladatot tökéletesen megoldotta, hiszen a zene sosem vonja el a figyelmet a versekről, soha nem tolakszik Földes László versmondása elé, de nagyszerűen kiegészíti mind hangulatában, mind ritmusában azokat. Az igényes kivitelű lemezt hallgatva rádöbbenünk, hogy mennyire frissek Ady költeményei, mennyire érezte a magyar valóságot, ami sajnos mit sem változott az elmúlt száz év alatt.

GrundRecords, 2014

hoati