Kiemelt koncertek


Blues for Blue 6.
2024.04.14.


Teddy Harpo
vendég:
Benkő Zsolt

2024.04.02.


Dan Patlansky

2024.04.20.


The Mojo
2024.04.26.


Fekete Jenő 60

2024.04.27.


Shemekia Copeland
Little G Weevil
and his band

2024.07.17.

Ajánlott albumok

Hobo Blues Band
Hobo Blues Band
Idegen tollak
Mojo Workings
Mojo Workings
Long Step
Alastair Greene
Alastair Greene
Alive In The New World
Mick Pini
Mick Pini
Backtrack
The Özdemirs
The Özdemirs
Introducing The Özdemirs
Layla Zoe
Layla Zoe
Nowhere Left To Go
The Holmes Brothers
The Holmes Brothers
State Of Grace
Buddy Guy
Buddy Guy
Blues Singer




Volt egyszer egy Sakk-Matt Blues Klub
2022-07-31 | névjegy


A blues a kilencvenes években élte reneszánszát, nemcsak világszerte, hanem hazánkban is. A fővárosi Kassák Klub és a Hobo Blues Band mellett a Petőfi Rádióban Nemes Nagy Péter bluessorozata népszerűsítette legjobban a műfajt, és tette országosan ismertté. Vas megyében Zsoldos Báró Zoltán már a nyolcvanas években megtette első lépéseit, és Budapesten is alakultak bluest és blues-rockot játszó formációk. Az első bluesfesztivált Esztergomban rendezték 1989. augusztus 11-én, még hazai előadók közreműködésével. A rendszerváltás után hatalmas lett a műfaj iránti érdeklődés. Az 1990 és 1996 közötti éveket nyugodtan nevezhetjük a magyar bluesélet aranykorának. Gombamód szaporodtak a zenekarok, akik remek hangulatú klubokban, fesztiválokon mutathatták meg tudásukat.
Az irányzat vidéki elterjedésének és népszerűsítésének egyik elindítója sokak szerint a tatabányai Sakk-Matt Blues Klub volt. A bányászváros abban az időben már ismertnek számított országos hírű jazzéletéről és évente megrendezett nemzetközi jazztáboráról, de a blues hiányzott a palettáról.



A klub nevét egyfajta tisztelgésnek szántam a magyar gitárkirály, Radics Béla emléke előtt. Ő játszotta elsőként Jimi Hendrix és a Cream számait hazánkban, amelyekben jól érvényesült virtuóz gitárjátéka és hatásos előadásmódja. Az Atlantis gitárosaként szólítottam meg egy koncert után, és levelezni kezdtünk. A Sakk-Matt névvel kapcsolatban az alábbiakat írta: „…a névválasztást arra értettem, hogy az a zene, amit játszunk, mármint a blues adja a mattot a többieknek, vagyis a legjobb…”
Ez tetszett, én is maradtam ennél. Akkoriban a hajdani újvárosi Klubkönyvtárban tartotta rendezvényeit a Pont Jazz Klub, amelynek vezetője ősrégi barátom, Magyar Miklós volt. Az ő segítségével, valamint a Városi Művelődési Központ igazgatójának, Benkő Benedeknek a hozzájárulásával és anyagi támogatásával sikerült megteremteni a feltételeket a Sakk-Matt Blues Klub működéséhez. A péntek esti jazz- és a szombati blueskoncertek tökéletesen megfértek egymás mellett, mivel a közönség is elsősorban a jazzisták táborából került ki.
Nyitó együttesnek az Udvari Bolondok nevű blues-rock triót hívtam meg, akik nem sokkal korábban már koncerteztek a városban. Óriási hangulat uralkodott 1991. március 30-án a 180-200 fős, zsúfolásig megtelt helyiségben. Ez a klub közel kétéves fennállása alatt gyakran megismétlődött. A zenekarok közelsége, a diszkrét fények igazi klubhangulatot varázsoltak a nem túl nagy méretű terembe. A nyugodtabb vérmérsékletűek az asztaloknál foglaltak helyet, a táncos lábúak a színpad előtt élhették ki ezirányú hajlamaikat. Az asztalokon megjelentek a szórólapok az elkövetkezendő hétvégék programjairól. Egymást követték a műfaj legjobb hazai művelői, ismert és kevésbé befutott együttesek. Elindult a blues hódító útjára Tatabányán is.


   Palermo Boogie Gang, S-Modell, Natur Blues Band, Dobókocka

Itt mutatkozott be először a tatabányai közönségnek – szinte az összes fellépőhöz hasonlóan – az esztergomi Tűzkerék R.B.. akik saját szerzeményeik mellett elsősorban a néhai Radics Béla hagyatékát ápolták-ápolják. A Zsoldos Báró Zoltán vezette szombathelyi Natur Blues Band először lépte át Komárom-Esztergom megye határát, ők jóformán csak szűkebb pátriájukban és Ausztriában voltak ismertek. A klub közönsége dermedten figyelte, élvezte érett, mindent elsöprő zenéjüket. Meghívást kapott a Tedeum blues-rock trió is. Szagán György ragyogó gitárjátéka és a tatabányai születésű Patyi Sándor révén voltak a közönség kedvencei. Első külföldi vendégünk az osztrák származású, de már régóta hazánkban élő Ripoff Raskolnikov volt, aki mindenkit levett a lábáról, és ez nem változott a későbbi fellépésein sem. Mindenképpen bluestörténeti érdekesség, hogy a Vas-Bocskai trió itt jelentette be, hogy a jövőben Bistro Blues Band néven szerepelnek. Ekkor ismerkedett meg a klub közönsége az akusztikus blues fogalmával és egy pályája kezdetén álló fiatal szájharmonikással, Szabó Tamással. Második külföldi vendégünk, az akusztikus bluest játszó jugoszláv-svéd Macan koncertjén tombolt a közönség. Felejthetetlen élményekkel lettünk gazdagabbak a Deák Bill Blues Band, a Palermo Boogie Gang, a Török Ádám és a R.A.B.B., a békéscsabai Dobókocka, az S-Modell, a pécsi Gyökerek és Coda, a Fekete Kálmán vezette PMD, a Tengs Lengs és a Takáts Tamás Dirty Blues Band koncertjein. Fellépett még a Harley Davidson Band, a Road 61, a Légió, a Mercedes Band, a Fragile, a Bazooka, a Kox Blues Band, a Hétfő Este, a Tone Free és a Brown Bag Blues Band is.

Az első fesztivál

Magyar Miklós, a Pont Jazz Klub vezetője vetette fel egy bluesfesztivál gondolatát. Az ötletet hamarosan tettek követték. A fő szponzor a Benkő Benedek igazgató vezette Városi Művelődési Központ lett, ezenkívül néhány lelkes vállalkozó és intézmény is hozzájárult a rendezvény sikeréhez. 1991. július 26-án a Május 1. park szabadtéri színpadán került megrendezésre az I. Tatabányai Rhythm And Blues Fesztivál. A fellépők többségét a közönség már régi ismerősként üdvözölte, új arcnak csupán a budapesti Tengs Lengs, az ózdi Kox Blues Band és a zalaegerszegi Blues Mission számított. Műsorvezetőnek a Magyar Rádió bluessorozatából jól ismert Nemes Nagy Pétert kértem fel. A 6-700 fős közönség remekül szórakozott. A hajnalba nyúló program jól népszerűsítette a műfajt. A klub és a fesztivál sikerein felbuzdulva elterveztük, hogy a fesztivált a következő év nyarán ismét megrendezzük, amelyre külföldi előadókat is meghívunk. Az álmok azonban majdnem szertefoszlottak, ugyanis a VMK megszűnésével, valamint a városban történt különböző átszervezések miatt a gazdag zenei választékot kínáló klub működése bizonytalan helyzetbe került. Megszűnt a szponzor is, ráadásul új helyre kellett költöznünk. A Gyermek és Ifjúsági Házban működő Dervis Rock Café lett az új támogatónk. A hatalmas segítséget nem győzöm eleget köszönni Veér Károlynak és Nász Jánosnak. A Sakk-Matt Blues Klub ezek után teljes autonómiával működött tovább.



A második fesztivál

A Sakk-Matt Blues Klub és a Dervis Bt. szervezésében került megrendezésre a II. Nemzetközi Tatabányai Blues Fesztivál 1992. augusztus 21-22-én. Helyszínnek a városi sportcsarnokot jelöltük ki. Azért mentünk zárt térbe, mert az első fesztivál után több panasz érkezett a környéken lakóktól a hangerő miatt, és nem szerettünk volna megint kellemetlenséget okozni.
A szakmában elismert koncertszervező és szakértő barátaim, Brády Márton, Kovács Tamás, Nemes Nagy Péter és Podlovics Péter segítségével sikerült olyan mezőnyt összeállítani, amely a fesztivált az év legrangosabb zenei eseményévé emelte. A közel 1000 néző a legjobb hazai együttesek mellett külföldi előadókkal is megismerkedhetett. Fellépett az angol-amerikai Matching Ties akusztikus trió, a chicagói származású, de Amszterdamban élő gitáros-énekes, Ronald Abrams, a legjobb jugoszláv bluesbanda, a Rawhide, a kiváló osztrák boogie-woogie zongorista, Michael Pewny, a klubból már jól ismert Ripoff Raskolnikov és a szintén osztrák Mojo Blues Band tagja, Erik Trauner.
A kétnapos rendezvény legnagyobb sztárja kétségkívül a görög Blues Wire volt, akiket Katie Webster Európa legjobb blueszenekarának tartott. Méltónak bizonyultak a dicséretre, mert egy fantasztikus koncertélménnyel térhettünk haza. Először lépett fel tatabányai közönség előtt Felkai Miki és együttese, a Lux, a Márkus József ütős-vibrafonos vezette Albatross Jazz és Blues Band, valamint a fesztiválra „bekéredzkedő”, nem kimondottan bluest játszó budapesti NaDeNe.
A kétnapos fesztivál szakmai szempontból rendkívül értékes rendezvény volt, de a potenciális fesztivállátogatók távolmaradása miatt jelentős anyagi veszteséggel zárult. Ez rányomta bélyegét a Sakk-Matt Blues Klub további működésére is. Néhány hónapig még tartottuk magunkat, majd 1992. december 26-án egy Deák Bill Blues Band koncerttel végleg lehúztuk a rolót. A magyarországi blues „zsongás” szerencsére tovább folytatódott, de már az ország szakmailag legnívósabb klubja nélkül.



Regős László
­
A fotók a szerző archívumának részét képezik.

Az írás a 2022. augusztus 6-án Tatabányán, a Tulipános Házban megrendezésre kerülő, a kilencvenes évek bluesfesztiváljainak hangulatát megidézni igyekvő bluesest kapcsán jelent meg.


Bluesest a tatabányai Tulipános Házban
2022-07-28 | koncertajánló


A kilencvenes évek könnyűzenei pezsgésének fontos helyszíne volt Tatabánya a maga számtalan klubjával és fesztiváljával. Ebben az időszakban élte reneszánszát a blues, sok kiváló, ma is aktív muzsikus nevét ismerte meg az ország a műfajon keresztül. Az egykori bányászvárosban működött az ország legnívósabb bluesklubja, a Sakk-Matt Blues Klub, és két sikeres bluesfesztivált is rendeztek itt. 2022. augusztus 6-án nosztalgiázás nélkül szeretnék megidézni az akkori bluesfesztiválok hangulatát, azt a világot, amelyben a legkisebb volt a távolság zenész és közönség között, ahol nem számított a hangerő és a „körítés”, elég volt csupán a jó zene. A tatabányai Tulipános Házban tartandó rendezvényen fellép a The Mojo, a Redbreast Wilson & The Mad Dog Margaritas és a Jambalaya. A koncertek előtt Sam Redbreast Wilson tart gitár-workshopot kezdőknek, haladóknak és teljesen laikusoknak.



Részletes program:
16:00 – Sam Redbreast Wilson gitár-workshop
17:00 – The Mojo
19:00 – Redbreast Wilson & The Mad Dog Margaritas
21:00 – Jambalaya

hoati


Elkészítette negyedik albumát Chris Antonik
2022-07-26 | hír


A torontói Chris Antonik bemutatkozó lemeze révén 2010-ben került a bluesrajongók látókörébe. A blues-rock gitáros saját nevét viselő albumát a Maple Blues Awardson a legjobb új előadónak járó díjra jelölték. Soron következő lemezei, a Better Of You és a Monarch újabb sikereket és elismeréseket hoztak a számára, aminek eredményeképpen Kanadában, az Egyesült Államokban és az Egyesült Királyságban turnézott. Aktuális anyaga Morningstar címmel augusztus 5-én a Second Half Records és a Moon Dog Music gondozásában kerül piacra. „Két dolgot akartam tenni ezzel a lemezzel: feszegetni a modern blues és blues-rock határait, valamint egy őszinte történetet mesélni az emberi tapasztalatokról, amivel mások is azonosulni tudnak. Azt hiszem, mindkettőt elértem” – mondta az album kapcsán Chris. Az első single a lemezhez, ­a Waves Of Stone a háromszoros Blues Music Award-jelölt Jarekus Singleton közreműködésével került rögzítésre. A második single, a Pilgrim a közösségépítésről és a kapcsolatok fontosságáról szól. Bár a dal a világjárvány előtt született, témái 2022-ben nem is lehetnének aktuálisabbak. Az albumon vendégeskedett még Paul Deslauriers és Mike Mattison. A produceri feladatokat a Juno-díjas producer, Derek Downham és Antonik közösen látta el.­



hoati


Bemutatkozó lemez Dylan Triplett-től
2022-07-23 | hír


Dylan Triplett a Missouri állambeli St. Louisban született és nőtt fel, abban a városban, amely Chuck Berryt, Little Miltont, Tina Turnert és Miles Davist adta nekünk. A négy és fél oktávos hangterjedelemmel bíró Triplett kilencéves korától énekel, profi karrierjét tizenöt évesen kezdte. Bemutatkozó lemeze július 15-én a VizzTone Label Group gondozásában látott napvilágot. A Who Is He? című albumon Dylant valódi all-star csapat kíséri, melyet Larry Fulcher állított össze. A Grammy-díjas basszusgitáros és producer mellett közreműködött még többek között Dr. Wayne Goins, Johnny Lee Schell, Sean McDonald, Tru Born, Montez Coleman, Ryan Marquez, Mike Finnigan és feltörekvő blues csillag, Christone ’Kingfish’ Ingram. A tízszámos repertoárban Dylan Triplett és Larry Fulcher saját szerzeményei, valamint Bill Withers, Marvin Gaye, Jimmy McCracklin és Lonnie Brooks gyöngyszemei kaptak helyet. A blues, az R&B, a jazz és a soul stílusokat ötvöző lemezt a St. Louis-i Blue Lotus stúdióban rögzítették, a keverést a Phantom Blues Band gitárosa, Johnny Lee Schell végezte.

hoati


Ismét blues jamboree a Kobuci Kertben
2022-07-19 | beszélgetések


A Kobuci Kert vetette fel Kőmíves „Stone” András 40. születésnapi koncertje után 2019 augusztusában, hogy az emlékezetesre sikerült est mintájára minden évben szervezzenek egy blues jamboree-t. Ez az elmúlt két évben a pandémia miatt nem kerülhetett megrendezésre, viszont idén augusztus 23-án a Bluestone zenekar tagjai fúvós szekcióval kiegészülve, Hobo és Ferenczi György vendégszereplésével igyekeznek maradandó élményt szerezni minden  bluesrajongónak. Az estről kérdeztem az együttes névadóját, Kőmíves Andrást.

Három éve nagy sikerű koncertet adtál a 40. születésnapod alkalmából. Mennyire volt egyértelmű a folytatás?
A születésnapi koncertem végén a kobucisok odajöttek hozzám, és kérték, hogy ha van rá mód, minden évben egyszer, így augusztus második felében szervezzünk egy hasonló, de egyben rendhagyó estet. Akkor ódzkodtam az ötlettől, és azt mondtam, minden évben nem biztos, hogy 500–600 fős közönséget össze tudunk hozni, ráadásul nem szeretném ezt mindig az én születésnapomra kihegyezni. Végül később belementem, csak hát a pandémia közbeszólt, így 2020-ban és 2021-ben nem tudtuk megszervezni a koncerteket, de idén, hála Istennek, igen!



Az esten fellép Hobo és Ferenczi György is. Nehéz volt meggyőzni őket?
Nem, egyáltalán nem. Hobót már 2020 elején felkértem, és rögtön igent mondott. Ismer minket, engem a Muzikumból, a zenekarunk zongoristáját, Nemes Zoltánt pedig közvetlen közelről, hisz éveken keresztül együtt zenéltek. Gyurival 2005 óta tart a jó kapcsolat, amikor még Helikon Kiadó marketingeseként részt vettem a Petőfi Hangzó Helikon-lemezének a promóciójában; akkortájt nagyon sokat dolgoztunk együtt, illetve a Muzikum indulása után 2-3 éven keresztül – Hobóhoz hasonlóan – rendszeresen fellépett nálunk a Rackajammel. Szóval mindkettőjükkel nagyon jó a viszony, de együtt velünk még nem zenéltek egy színpadon.

Mire számíthatnak a koncertre ellátogatók?
Óriási bulira számíthatnak! Mostanság rakjuk össze a műsort, már van néhány vázlat, hogy miket szeretnénk játszani. A koncert első részében a Bluestone eddigi repertoárjából válogatunk, a második felében pedig olyan dalokra számíthat a közönség, amelyek meghatározták e két vendégfellépő zenei életútját, vagy éppen nem, azaz nem bevált receptből dolgozunk. A publikum semmiképpen se ’1-4-5-1’-es jam sessionre készüljön! Gyurinak egy kérése volt, ne játsszunk Herfli Davidson- vagy Rackajam-nótákat, ő inkább a mi műsorunkba szeretne beszállni. Hobónak nem volt semmilyen feltétele a repertoár összeállításával kapcsolatban. Ami már most tény, hogy augusztus 10-e táján bevonulunk a próbatermünkbe és addig ki sem jövünk onnan, amíg nem lesz tökéletes, kerek egész a műsor.

Mind Hobo, mind Ferenczi György a magyar zenei élet megkerülhetetlen alakjai. Izgultok majd a fellépés előtt, vagy inkább fel lesztek dobva?
Természetesen igen, személy szerint én a mai napig minden fellépés előtt iszonyatosan lámpalázas vagyok, de szerintem így van ez rendjén! De ahogy mondod, fel is leszünk dobva, e két dolog együtt jár, ha nem izgulnánk, akkor már rég baj lenne.

Milyen fellépéseitek lesznek még a nyár elkövetkező részében?
Július 30-án a BeerBQ fesztiválon Baján lép fel a Bluestone. Augusztus 6-án Káptalantótiban a Sabar Borházban trió felállásban koncertezünk; a zenekarral ezt követően augusztus 12-én a Chaplinben, Biatorbágyon és 13-án Berettyóújfaluban játszunk, e két utóbbi bulin Borsodi Laci csatlakozik hozzánk vendégként. Szeptember 17-én zárjuk a nyári évadot egy zártkörű esten Balatonfűzfőn, amelynek a szervezője 6-8 éve rendszeresen hív meg minket zenélni.

Szöveg: hoati, fotó: Nagy János


Megjelent a Pablo and the Escobars első magyar nyelvű klipje
2022-07-16 | hír


Hurkapálcára ragasztott papírbábokkal alakítja saját magát és keveredik különböző kalandokba most megjelent videójában a Pablo and the Escobars. Az ötletgazda és rendező a zenekar korábbi klipjeihez hasonlóan Takács Tibor (Don Pablo) volt, az operatőri és vágási munkákat pedig Acélos Balázs végezte. A Másképp kéne című klip Budapest egy szürreális változatában játszódik, amit a banda maga épített. „Lementünk Kicsi Alejandro apukájának műhelyébe, és egy bútorlapból, illetve hulladék fából elkezdtünk épületeket, padokat, hátteret gyártani. Minél több minden kezdett formát ölteni, annál jobban szárnyalt a fantáziánk, hogy mit lehetne még építeni” – mondta a rendező. Végül helyet kapott a terepasztalon a Gellért-hegy, az Erzsébet híd, sőt még az A38 Hajó is. A festést és grafikákat Barbulszki Gábor készítette, neki köszönhető a legutóbbi EP-jük borítója is, mely „az év hazai kortárs szórakoztatózenei albuma vagy hangfelvétele” kategóriában Fonogram-jelölést kapott. Mivel az együttes énekese, Juanita jelenleg várandós, a csapat a mostani megjelenéssel párhuzamosan már készíti a következő klipjét, ami őszre várható, akárcsak a soron következő koncert. Tervezik, hogy Juanita visszatérése után, még idén elkezdődnek egy új lemez felvételei is.

­
hoati


Misty Blues - dal a gyűlölet ellen
2022-07-12 | hír


A massachusettsi székhelyű Misty Blues 1999 óta van jelen a zenei életben. Az együttes alapítója és énekesnője Gina Coleman, aki a kilencvenes évek végén egy sikeres színházi szerep után, többek között Ruben Santiago-Hudson színész tanácsára fordult a blues felé. A Misty Blues a megalakulása óta olyan kiválóságok előtt mutatkozott be, mint Tab Benoit, John Primer, Albert Cummings és Michael Powers. 2019-ben a döntőbe jutottak az International Blues Challenge-en. Eddig tizenegy lemezt készítettek, az utolsó az év elején One Louder címmel jelent meg. Következő albumuk kiadását 2023-ra tervezik, melyről az első single júniusban látott napvilágot. A The Hate a Freight Car című videóklipjük egyik kommentjére válaszul íródott. Gina Coleman számára sajnos nem idegen a gyűlöletbeszéd. Ez az eset azonban különösen kirívó volt számára, mert soha nem tapasztalt ekkora gyűlöletet a zenéjével szemben. Az énekesnő fontosnak tartja, hogy rávilágítson erre a történésre, hogy bemutassa, mennyire megosztóak egyesek. A dalban vendégként közreműködött Kat Riggins és Justin Johnson.­


hoati


Szavazz a Blues Blast Music Awards jelöltjeire
2022-07-09 | hír


Júniusban egy zenekritikusokból, újságírókból, fesztiválszervezőkből, szórakozóhely tulajdonosokból és egyéb zeneipari szakemberekből álló csoport huszonkét kategóriában összeállította az idei Blues Blast Music Awards jelöltjeinek listáját. A szavazás július 12-én indul, és augusztus 19-ig tart. Szavazni mindazok jogosultak, akik feliratkoztak a több mint 90 országból több mint 42000 feliratkozóval rendelkező internetes bluesmagazin hírlevelére.



A jelöltek listája:

Contemporary Blues Album
Anthony Geraci - Blues Called My Name
Ronnie Earl and the Broadcasters - Mercy Me
Tommy Castro - A Bluesman Came To Town
Altered Five Blues Band - Holler If You Hear Me
Carolyn Wonderland - Tempting Fate
Dave Weld & The Imperial Flames - Nightwalk
Christone ’Kingfish’ Ingram - 662

Traditional Blues Album
Diunna Greenleaf - I Ain't Playin’
Duke Robillard - They Called it Rhythm and Blues
Kenny Neal - Straight From The Heart
Sue Foley - Pinky's Blues
Louisiana Red & Bob Corritore - Tell Me ’Bout It
Bob Stroger & The Headcutters - That’s My Name

Soul Blues Album
Trudy Lynn - Golden Girl
Robbin Kapsalis and Vintage#18 - Soul Shaker
The Love Light Orchestra - Leave The Light On
Wee Willie Walker & Anthony Paule Soul Orchestra - Not In My Lifetime
Zac Harmon - Long As I Got My Guitar
Sugaray Rayford - In Too Deep

Rock Blues Album
Beth Hart - A Tribute To Led Zeppelin
Levee Town - Trying to Keep my Head Above Water
Big Al & the Heavyweights - Love One Another
Eric Gales - Crown
Tinsley Ellis - Devil May Care
Chickenbone Slim - Serve It To Me Hot

Acoustic Blues Album
Eric Bibb - Dear America
Corey Harris - The Insurrection Blues
Hector Anchondo - Let Loose Those Chains
Catfish Keith - Land of the Sky
Big Creek Slim & Rodrigo Mantovani - Stone In My Heart
Tas Cru - Broke Down Busted Up

Live Blues Album
Hurricane Ruth - Hurricane Ruth Live at 3rd and Lindsley
The BC Combo - The Garage Sessions
Rodd Bland and the Members Only Band - Live on Beale Street
Ann Peebles and The Hi Rhythm Section - Live In Memphis
Peer Gynt - Live In Hell
The James Harman Band - Sparks Flying Live In 1992

Historical Or Vintage Recording
Dave Specter - Six String Soul
Mark Hummel Presents East Bay Blues Vaults 1976-1988
Paul Oscher - Rough Stuff
Lowell Fulson with Jeff Dale & The Blue Wave Band - Lowell Fulson Live!
Big Jack Johnson - Stripped Down in Memphis
Bob Corritore & Friends - Down Home Blues Revue

New Artist Debut Album
Hogtown Allstars - Hog Wild
Memphissippi Sounds - Welcome To The Land
Malcolm Wells and the Two Timers - Hollerin’ Out Loud
Horojo Trio - Set The Record
John Winkler - Juke’s Blues
Buckmiller Schwager Band - To Memphis and Back

Blues Band
The Love Light Orchestra
Tommy Castro & The Painkillers
Altered Five Blues Band
Wee Willie Walker & Anthony Paule Soul Orchestra
Kilborn Alley Blues Band

Male Blues Artist
Sugaray Rayford
John Németh
Eric Gales
Tommy Castro
Christone ’Kingfish’ Ingram
Tinsley Ellis

Female Blues Artist
Diunna Greenleeaf
Sue Foley
Trudy Lynn
Carolyn Wonderland
Vaneese Thomas
Beth Hart

Sean Costello Rising Star Award
Robbin Kapsalis and Vintage#18
Kat Riggins
Gabe Stillman
Ben Levin
Jose Ramirez
Memphissippi Sounds

Producer
Eric Corne
Kid Andersen
Tony Braunagel
Mike Zito
Jim Gaines
Tom Hambridge

Electric Guitar
Chris Cain
Ronnie Earl
Eric Gales
Duke Robillard
Christone ’Kingfish’ Ingram
Albert Castiglia

Acoustic Guitar
Corey Harris
Doug MacLeod
Eric Bibb
Guy Davis
Hector Anchondo
Catfish Keith

Slide Guitar
Dave Weld
Sonny Landreth
Gabe Stillman
Michael van Merwyk
Catfish Keith
Derek Trucks

Bass Guitarist
Bob Stroger
Rodrigo Mantovani
Danielle Nicole
Willie J. Campbell
Scott Sutherland
Jerry Jemmott

Keyboards
Anthony Geraci
Kenny ’Blues Boss’ Wayne
Ben Levin
Jim Pugh
Victor Wainwright
Kevin McKendree

Drums
Derrick D’Mar Martin
Tom Hambridge
Tony Braunagel
Kenny Smith
Alan Arber
June Core
Cedric Burnside

Harmonica
Pierre Lacocque
Jason Ricci
Dennis Gruenling
Bob Corritore
Kim Wilson
Billy Branch

Horn
Jimmy Carpenter
Vanessa Collier
Marc Franklin
Vince Salerno
Doug Wolverton
Terry Hanck

Vocalist
Diunna Greenleaf
John Németh
Vanesse Thomas
Sugaray Rayford
Beth Hart

hoati


Zsámbéki Blues Piknik immár hatodszor
2022-07-05 | koncertajánló


A Zsámbéki Blues Pikniket a Zsámbéki Közművelődési Intézet és Könyvtár eddig öt alkalommal rendezte meg a város, s talán az ország egyik legszebb szabadtéri helyszínén. Az esemény létrehozásának alapja az a szerencsés adottság volt, hogy több blueszenész is él a településen, illetve a környéken, és rajtuk keresztül számos zenekarnak van zsámbéki kötődése. A cél pedig azóta is, hogy nyaranta egy alkalommal a helyi zenekarok és más meghívott előadók, valamint a bluesrajongók rendszeresen találkozhassanak egymással ezen a helyen. Az elmúlt években a rendezvény növekvő népszerűsége azt bizonyította, hogy a közönség és a zenészszakma is szívesen látogat el Zsámbékra, igény van az itt megszervezett találkozóra. Zsámbék lassan felzárkózik Paks és Lábatlan mellé a harmadik helyre a nyári bluesfesztiválok sorában. A koncertek mellett más művészeti ágak is szerephez jutnak – persze mindig a blues marad a középpontban –, hiszen akár kiállításmegnyitókról, akár könyvbemutatóról, akár filmvetítésről van szó, annak mindig köze van a blueszenéhez, vagy blueszenészekhez.

Részletes program:

2022. július 29.
16.00 - Fesztivál- és kiállításmegnyitó a Dióhéj Caféban, válogatás Szarka Bence plasztikáiból. Zenei közreműködő: Bo-Ston Duó
18.00 - Koncertek a Romtemplomnál: All Comes Back (Nemes Zoltán, Szabó Tamás), Bluesmegálló, Garda-Benkő Band
23.00 - Schenker Band koncert a Matyi Kultúrbisztróban

2022. július 30.
10.00-12.00 - Ukulele Blues Workshop Schäfer Zsolttal a Dióhéj Caféban
12.30 - A Szekrénymesék kiállítás bemutatása a Szent Vendel-domborműves népi lakóházban Balázs Csilla tárlatvezetésével
14.30 - A blues története a kezdetektől napjainkig, Kovács József könyvbemutatója a Dióhéj Caféban. Zenei közreműködő: Benkő Zsolt
16.00 - Székely Árpi és Prieger Tamás gitárbemutatója a Matyi Kultúrbisztróban, kerekasztal-beszélgetés Benkő Zsolt közreműködésével
18.00 - Koncertek a Romtemplomnál: Tenderfoot Blues Unit, Sonia és a Blues and Roll, Borsodi Blues Collective
23.00 - Velin Fox koncert a Matyi Kultúrbisztróban


2022. július 31.
11.00 - Gitárterápia Benkő Zsolttal és közös zenélés a Matyi Kultúrbisztróban, piknikzárás

Jegyek: fesztiváljegy: 5000 Ft | péntek: 3000 Ft | szombat: 3000 Ft

Online jegyvásárlásra a Funcode oldalán van lehetőség.

Esőnapok: augusztus 12-14.

hoati


Második kötetével jelentkezik Pfeiffer Gábor
2022-06-28 | hír


Pfeiffer Gábor a Sonia és a Blues and Roll alapítója. A zenélés mellett verseket, dalszövegeket, novellákat és regényeket is ír. Az első kötete, a csolnoki családtagjainak története révén a múlt egy-egy szeletét megörökítő, Dugonics András Irodalmi Díjjal jutalmazott Lábnyomok a sárban 2020-ban jelent meg, míg második könyvének kiadása július 15-én várható. A szerzőnek az Ausztriában töltött hat évéről szóló Emigráns blues megrendelhető a bluesgitar@gmail.com címen és a Betűhalmazok Facebook-oldalon.



A kötet fülszövege:
Ha az ötvenes-hatvanas években születtél és voltál még katona vagy úttörő, ha szereted Hobo szövegeit, dalait és elmondhatod magadról, hogy szinte az egész életedet végigkísérték, ha érdekelnek egy vendégmunkás viszontagságos kalandjai, ha haza készülsz vagy éppen most mennél külföldre dolgozni, akkor jó könyvet tartasz a kezedben. Megtudhatod többek között, hogy a történet főhőse miért járta végig ezt az utat és végül miért döntött úgy, visszatér a szülőföldjére. Ez a kötet egy titkokkal teli személyes vallomás, amiben megismerheted az író gondolatait erről a sokak által tévesen elképzelt világról. Közben bebarangolhatod Ausztria különböző tájait, Alsó-Ausztriától Tirolig és még talán kedvet is kapsz egy kisebb vagy nagyobb utazásra.

A szerző szavai a könyvről:
Mivel a hatvanas évek szülötteinek generációjához tartozom, kora gyermekkoromtól szoros viszony fűz a zenéhez, a blueshoz, a rockhoz. Valamikor 1980 körül ismerkedtem meg a Hobo Blues Band-del, Hobo munkásságával, ami a mai napig nagy hatással van rám.
2012-től 2018-ig Ausztria több pontján is dolgoztam vendégmunkásként, bár sosem terveztem, hogy egyszer majd külföldön keresem a boldogulásom. Ez a könyv erről a hat évről szól. A kötetet személyes benyomások, akkoriban született versek, novellák, és számtalan Hobo idézet teszik színesebbé. A könyv és számos fejezet címe, valamint az idézetek Földes László engedélyével kerültek felhasználásra. Ezúttal szeretnék köszönetet mondani neki: nem lehetek elég hálás, mert nélküle ma nem az lennék a ki vagyok.

hoati


Jubilál a Lábatlani Blues Fesztivál
2022-06-25 | koncertajánló


Július közepén immár huszadik alkalommal tartják meg a Lábatlani Blues Fesztivált. A kétnapos rendezvény idén is színes és színvonalas koncerteket kínál az érdeklődőknek.

Húsz éve pattant ki Horváth Misi szájharmonikás fejéből a gondolat, hogy a lábatlani Gerenday Kert szabadtéri színpadán egész estét betöltően hamisítatlan bluesmuzsika szóljon. Kezdetben a Búcsúbál részét képezte a produkció, majd Lábatlani Blues Fesztivál néven nőtte ki magát keresett és népszerű eseménnyé. Az eltelt esztendőkben országosan, esetenként nemzetközileg ismert zenekarok, előadók léptek fel a koncerteknek helyet adó Gerenday Kertben. A rendezvény törzslátogatókkal is bír, akik az ország számos pontjáról (Budapest, Győr, Szeged, Szentes stb.) és a Felvidékről érkeznek. A szervezők célja a város kulturális rendezvényeinek színesítése és ismertségének elősegítése, nemcsak a környék, hanem az egész ország számára. Az idei évben a Duna-parton új helyszínen tartják a fesztivált, ahol egy színpad lelátóval, büfékkel, mellékhelyiségekkel és zuhanyzóval várja a látogatókat. Ezen a helyszínen lehet majd sátorozni is. A jubiláló fesztivál esős idő esetén a nagysátorban kerül megrendezésre.

Részletes program:
július 15.
16:30 - Dynamite Dudes
18:30 - Ripoff Raskolnikov Band
20:30 - Jazztelen, vendég: Tátrai Tibor
23:00 - Bluestone

július 16.
16:00 – Kontor Horváth Acoustic, vendég: Török Ádám
17:00 – Redbreast Wilson & The Mad Dog Margaritas, vendég: Pribojszki Mátyás
18:45 – Ulbert Underground, vendég: Pákai Petra
20:30 – Muddy Shoes
22:30 – Beaux Jaxon Band

hoati


Új szólóalbum Anthony Geracitól
2022-06-21 | hír


Anthony Geracit a legtöbb bluesrajongónak nem kell bemutatni, hiszen az elmúlt több mint harminc évben számtalan lemezen hallhattuk kiváló zongora- és Hammond-orgona játékát, valamint a Sugar Ray and the Bluetones és a Ronnie Earl and the Broadcasters alapító tagja. Utolsó szólóalbuma, a Daydreams In Blue kiadását követően két évvel idén májusban jelent meg új lemeze. A Blues Called My Name csakis saját szerzeményeit tartalmazza, melyek fele instrumentális. Geraci egy számban énekel, mellette az énekesi feladatokat Sugar Ray Norcia és az American Idol 10. évadának döntőse, Erika Van Pelt látta el. Az albumon közreműködött még Anne Harris, Walter Trout, Monster Mike Welch és a The Boston Blues All-Stars. „Anthony sok éve tevékenykedik ebben a műfajban, és új lemeze bemutatja a blues sokféle színét, árnyalatát és stílusát. Anthony nagyon inspiráló, és szeretem az olyan régi mesterek iránti elkötelezettségét, mint pl. Otis Spann, Sunnyland Slim és Big Maceo Merriweather” – mondta az album kapcsán Geraci egykori zenésztársa, Ronnie Earl. A Blue Heart Records által kiadott lemez a megjelenését követően a Living Blues Radio Chart első helyén landolt.

hoati


Dave Weld & The Imperial Flames – új lemez a neves chicagói kiadónál
2022-06-18 | hír


Dave Weld történelmet és újságírást tanult a New Mexico State Universityn, mielőtt a zenei pályát választotta volna. Kezdetben Hound Dog Taylor egykori zenésztársai, Brewer Philips és Ted Harvey társaságában játszott, majd csatlakozott a chicagói 1815 Club házizenekarához. Egyik alapítója a Lil’ Ed & The Blues Imperialsnak, melynek csaknem tíz évig volt a tagja. A nyolcvanas évek végén létrehozta saját együttesét, a Dave Weld & The Imperial Flamest. A formáció a mai napig tucatnyi országban lépett fel, bemutatkozási lehetőséget kapott többek között a Montreal Jazz Festivalon és a Chicago Blues Festivalon. Vadonatúj lemezük Nightwalk címmel a Delmark Records gondozásában jelent meg. A kiadvány a saját szerzemények mellett Weld egykori mentorának, J.B. Huttónak két számát is tartalmazza, míg a Don't Ever Change Your Ways Hutto emléke előtti tisztelgés. „A dal arról szól, hogy miután J.B. elhagyta Georgiát, Chicagóba jött, és fiatalon találkoztam vele. Ekkor azt mondta, hogy soha ne változtassak az életmódomon. Felkészített ennek az iparágnak a jó és rossz oldalára is” – nyilatkozta a szám kapcsán Weld. A gitáros az énekesi feladatokat párjával, Monica Myhre-rel és Jeff Taylor dobossal osztotta meg. A lemezen közreműködött Billy Branch, Sax Gordon és Tom Hambridge is. A Nightwalk a Dave Weld & The The Imperial Flames harmadik olyan albuma, amelyet a hatvanöt éve alapított neves chicagói lemezkiadó adott ki.

hoati


Duke Robbilard: They Called It Rhythm & Blues
2022-06-14 | kritika


Korunk egyik legjobb bluesgitárosa, Duke Robbilard az ötvenöt éve alapított első zenekarát, a Roomful Of Bluest több mint egy évtizedig vezette, ezután lemezeket készített a Pleasure Kings együttessel. Tagja volt a Muddy Waters zenészeiből összeállt Legendary Blues Bandnek és a Fabulous Thunderbirdsöt is erősítette. Közös felvételeket készített a blues- és a dzsesszzene legjobbjaival, miközben sorozatban jelentek meg saját neve alatt a jobbnál jobb albumai. Harminchetedik szólólemeze ismét a kanadai Stony Plain Recordsnál látott napvilágot. A They Called It Rhythm & Blues című albumon közreműködők mind Robbilard régi barátai, akikkel az évek során már többször zenélt. Az alapzenekart Marty Ballou (basszusgitár), Mark Teixeira (dobok), Bruce Bears (zongora, orgona) és Doug James (bariton- és tenorszaxofon) alkotja, de az együttes tagjának tekinthetjük Chris Cote-ot is. A gitárosnak is kiváló Cote a Blues Bash óta vette át az énekesi feladatok nagy részét Duke-tól, ezen a lemezen hat számban énekel. Vendégből sincs hiány, John Hammond, Kim Wilson, Michelle Willson, Sue Foley, Sugar Ray Norcia, Mike Flanigin, Mark Early, Doug Woolverton és Matt McCabe egytől egyig a bluesműfaj elitjéhez tartoznak. Az album a Here I'm Is című Chuck Higgins klasszikussal indul, majd további feldolgozások következnek többek között Tampa Red, Lil’ Son Jackson, Freddy King, Howlin' Wolf és Zuzu Bollin repertoárjából. A Tell Me Why és a The Things I Forgot To Do eredetileg T-Birds lemezeken kerültek rögzítésre, a szerzőjük Kim Wilson, így nem meglepő, hogy az énekes-szájharmonikás adja elő őket. Az Outta Here és az instrumentális Swingin' For Four Bills Robbilard szerzeménye. A kevesebb néha több, szól a mondás. Ez Duke Robbilard hetvenpercnyi hosszúságú, tizennyolc számos albumára cseppet sem igaz. Messze még az év vége, de már most biztosan kijelenthető, hogy a They Called It Rhythm & Bluesnak helye van az idei év legjobb lemezei közt.

Stony Plain Records, 2022.

hoati


(Blue)Stone & Friends koncert a Kobuciban
2022-06-11 | koncertajánló


Blues for Fathers and Sons volt eredetileg a munkacíme ennek az augusztus 23-án megrendezendő koncertnek. Ez részben utalás Muddy Waters-re és részben utalás arra, hogy ezen az estén több generáció áll egyszerre majd színpadra, és ezzel a fellépők nem titkolt célja, hogy a negyvenes, ötvenes éveikbe lévő apák elhozzák a fiaikat erre az eseményre. Merthogy nekik – és a Bluestone zenekar tagjainak is – meghatározó emlékeik vannak a ’80-as és ’90-es évek Hobo Blues Bandjéről, a Ferenczi György és a Herfli Davidsonról és a Rackajam zenekarról. Az óbudai Kobuci Kert adta az eredeti ötletet Kőmíves ’Stone’ András gitáros negyvenedik születésnapi koncertje után 2019 augusztusában, hogy az emlékezetesre sikerült esemény mintájára minden évben szervezzenek blues jamboree-t. A Bluestone zenekar tagjai fúvósszekcióval kiegészülve Földes László Hobo és Ferenczi György vendégszereplésével igyekszik maradandó élményt szerezni minden elkötelezett blues-rajongónak.

(Blue)Stone & Friends feat. Hobo és Ferenczi György
2022.08.23. 20.00
Budapest, Kobuci Kert


Közreműködik:
Bluestone & The Horn Section
Vasicsek ’Öcsi’ János (ének), Kőmíves ’Stone’ András (gitár), Tomor Barnabás (basszusgitár), Molnár Dániel (dobok), Nemes Zoltán (billentyűs hangszerek), Almási Attila (harsona), Weisz Gábor (tenor szaxofon, fuvola)

Vendégek:
Földes László Hobo és Ferenczi György

Jegyek kaphatók online a Kobuci jegyrendszerén keresztül, valamint a helyszíni jegypénztárban nyitvatartási időben.
Belépő: 2000 Ft (early bird: 2022.06.15-ig) | 2500 Ft (elővételben) | 3000 Ft (teljes ár, a koncert napján)

hoati


Delbert McClinton – új lemez a 81 éves zenésztől
2022-06-08 | hír


A „Godfather of Americana Music” címmel illetett Delbert McClinton hat évtizede van a zenei pályán. Karrierje során négyszer Grammy-díjjal jutalmazták, 2019-ben pedig megkapta az Americana Lifetime Achievement Award-ot. Új lemeze május 13-án a Hot Shot Records/Thirty Tigers gondozásában látott napvilágot. A tizenhat számot tartalmazó Outdated Emotion gyermekkori zenei hőseit idézi meg. „Mindig is szerettem volna egy albumot készíteni azokból a dalokból, amelyek a legnagyobb hatással voltak rám. Jelentős zene egy másik korból. Létezik egy generáció, talán kettő is, akik nem ismerik ezt a zenét. Az ötletem az volt, hogy megmutassam nekik, milyen volt, és hogyan jutottunk idáig. Hank Williams, Jimmy Reed, Lloyd Price, Ray Charles. Ezek a nóták a fiatalságomba visznek vissza. Jók, ha nem jobbak most, mint akkor, pedig akkor is nagyszerűek voltak. Olyan dalok ezek, amelyeket az embereknek hallaniuk kell” – mondta a lemez kapcsán McClinton. Az albumon a koncertezéstől visszavonult zenész öt saját vagy társszerzővel írt száma is helyet kapott. A felvételekre a nashville-i The Rock House Studio-ban került sor, a produceri feladatokat Kevin McKendree, a stúdió tulajdonosa látta el. A lemez kiadását követően néhány nappal debütált a Jimmy Reed 1956-ban született Ain't That Lovin' You című dalához készített klip.



­hoati


A holland Harlem Lake az EBC 2022 nyertese
2022-06-05 | hír


A European Blues Challenge a tizedik alkalommal került megrendezésre a hétvégén a svédországi Malmöben. Az eseménynek a Clarion Hotel Malmö Live szálloda és kulturális központ adott otthont. Két nap alatt huszonhárom ország egy-egy zenekara lépett a közönség elé. A fellépőknek húsz perc állt a rendelkezésére, hogy megmutassák, miért van helyük a nemzetközi színpadokon. A dobogós helyekről hatfős zsűri döntött. Az első helyezett a fiatal zenészekből álló holland Harlem Lake lett, ezzel Hollandia másodszor nyerte meg az EBC-t, miután 2018-ban a The Ragtime Rumoursnak is sikerült. A második helyen a svájci Justina Lee Brown, a harmadikon pedig a spanyol Mingo-Sanpa & Bárez Bros. végzett. A European Blues Challenge-et jövőre Lengyelországban, 2024-ben Hollandiában rendezik meg.



hoati


Posztumusz lemez Big Jack Johnsontól
2022-06-01 | hír


Big Jack Johnson (1940 – 2011) a blues műfaj egyik legkreatívabb gitárosa és szövegírója volt. Nevét széles körben a hatvanas évek elején a Jelly Roll Kings tagjaként ismerték meg. A trió Rockin' The Juke Joint Down című albumát az Earwig Music Company adta ki, csakúgy, mint Big Jack első szólólemezeit. Készített még albumokat az M.C. Records, a Rooster Blues és a P-Vine Records részére is. Pályafutása során számos díjat és jelölést kapott, szerepelt a Deep Blues címet viselő dokumentumfilmben. Az M.C. Recordsnak köszönhetően májusban posztumusz lemeze jelent meg. A Stripped Down In Memphis dalait Memphisben rögzítették. Öt 1998-ban felvett számban az alabamai Wild Child Butler szájharmonika-játéka hallható, míg a fennmaradóak kiadatlan dalok Big Jack Johnson W.C. Handy-díjjal jutalmazott, Kim Wilson társaságában készített The Memphis Barbecue Sessions című albumáról. Az akusztikus Stripped Down In Memphist Európában a Continental Record Services forgalmazza.

hoati


Ismét megrendezik a European Blues Challenge-et
2022-05-28 | hír


2022. június 2-4. között két év kihagyás után ismét megrendezik a European Blues Challenge-et. A Svédországban tartandó rendezvényen hazánkat a Ripoff Raskolnikov Band képviseli.

A European Blues Uniont 2010-ben fesztivál- és koncertszervezők, klubok, bluesmagazinok, újságírók, fotósok, független lemezkiadók, rádióműsor-vezetők és zenészek egy csoportja hozta létre abból a célból, hogy a blueszene Európában reflektorfénybe kerüljön. A cél megvalósulása érdekében 2011 óta megrendezik a European Blues Challenge-et, amit eddig Németországban, Franciaországban, Litvániában, Belgiumban, Olaszországban, Dániában, Norvégiában és Portugáliában tartottak meg, míg idén – két év kényszerű kihagyást követően – a svéd Malmö városa ad otthont neki. A tizedik alkalommal megrendezendő versenyen huszonnégy európai ország egy-egy zenekara indul, hazai színekben a Ripoff Raskolnikov Band méretteti meg magát. Az eseményen szakmai konferenciákat és vásárt is tartanak.



A European Blues Challenge idei fellépői:
június 3: Her Memories (Szlovákia), Reloaded Norway (Norvégia), Marius Dobra Blues Band (Ausztria), Mingo-Sanpa & Bárez Bros. (Spanyolország), Steven Troch Band (Belgium), Ripoff Raskolnikov Band (Magyarország), Jake Green Band (Dánia), Bluzy Threesome (Horvátország), Justina Lee Brown (Svájc), WBand (Csehszlovákia), Muddy What? (Németország), Othello Trio (Románia)
június 4: Ore Island Penitentiary Band (Svédország), Billy Tempesta Blues Trio (Bulgária), Teele Viira & Raul Ukareda Band (Észtország), The Lazytrains (Görögország), The Achievers (Egyesült Királyság), Jessie Lee & The Alchemists (Franciaország), Lumberjacks (Finnország), Ramblin’ South (Luxemburg), Harlem Lake (Hollandia), Peter Storm & The Blues Society (Portugália), Betta Blues Society (Olaszország)

hoati


Jim Dan Dee – új lemez a torontói blues rockerektől
2022-05-25 | hír


A torontói székhelyű Jim Dan Dee nevű formáció 2014-ben jött létre. A zenekart jelenleg a névadó Jim ’Dan Dee’ Stefanuk (gitár, ének), Dwayne Lau (basszusgitár), Shawn Royal (do­b) és Jason Sewerynek (szaxofon) alkotja. Bemutatkozó EP-jük Five Stiff Shots címmel 2015-ben, míg az első teljes hosszúságú hanganyaguk 2018-ban látott napvilágot. A power kvartett május közepén jelentette meg második albumát. A Real Blues a New Orleans-i gitáros, Guitar Slim The Things That I Used To Do dalát leszámítva csakis saját szerzeményeiket tartalmazza. A zenekar számára fontosak az élő show-k, a koncertek energiáját akarták visszaadni a lemezen is. Ugyanazokkal az erősítőkkel és hangszerekkel rögzítették a dalokat, amelyeket a színpadon is használnak, hogy az előadásuk és a hangzásuk hiteles maradjon. Az album történeteket tartalmaz, némelyik introspektív, némelyik önéletrajzi ihletésű, némelyik pedig csak figyelemelterelés, a múlt szebb időszakaira vagy a szépreményű jövő ígéretére emlékeztetve. A vezető kislemez a Bleed Me Dry, melyhez videóklip is készült.

­
hoati